neš?astné utkání č. 2

Autor: Zdeněk Jiránek <z.jiranek(at)centrum.cz>, Téma: 8. Mladší žáci, Vydáno dne: 20. 04. 2007

LOKOMOTIVA ČESKÉ BUDĚJOVICE - HBC STRAKONICE
20:11 (9:5)
Sestava a střelci: Šesták, Procházka - Jiránek 7, Severin 6, Zelenka J. 3, Kneifl 2,Vrkoč D. 2, Vlažný, Větrovec, Potůček, Mikula, Macho, Klepal, Štifeľ, Tomek, Fiala

V rozhodujícím utkání o první místo v krajském přeboru stál před námi velmi těžký úkol porazit soupeře alespoň o dest branek, tímto rozdílem totiž skončilo první utkání (17:7). Za vzniklou situaci jsme si mohli úplně sami a to nezvládnutí sobotního utkání, v kterém po celé utkání taháme za delší konec, ale na konec to byla jen plichta.
Hoši se s tím nechtěli smířit a vzdát bitvu o první místo nechtěli tak lacino a celý úterní trénink byl přizpůsoben tomuto utkání, jak říkají novináři "utkání roku".
Zápas jsme začali jak mi tak hosté s perfektní obranou a první branka padla v čase 4:52 min. Pomalu, ale jistě jsme zvyšovali náskok, bohužel nás vždy přibrzdila nějaká hloupá chyba, za kterou jsme byli trestáni jak soupeřem tak rozhodčím. Konec poločasu byl velmi nervózní nejprve byl zasloženě vyloučen Zelík za naprosto zbytečný faul a pak nezkrotil své vášně jeden z trenérů hostí a po zásluze byl vkázán červeným kartůnkem z lavičky.
Ve druhém poločase jsme se do soupeře pořádně zakousli, náskok narůstal. V 38 minutě svítil stav 20:11, to jsem začínal tušit, že by jsme mohli tu magickou desítku smazat, ale házenkářský bůh Lokotky šel asi na pívko a my nemohli vstřelit branku. Matěj po krásné inviduální akci trefuje ruku brankaře, druhý útok 30 vteřin do konce po výborně sehrané lajně Snape (čti snejp) trefuje postraní tyč. Konec zápasu. Neuvěřitelná podívaná pro příznivce kluků, soupeř se raduje a my jsme smutní. Takový je hoši už sport krásný a krutý.