Autor: Zdeněk Jiránek <z.jiranek(at)centrum.cz>, Téma: 8. Mladší žáci, Vydáno dne: 22. 04. 2007

dukla znak

Zúčastněná družstva:
Dukla Praha 4, Talent Plzeň, Sokol Brno Juliánov, Liberec Handball, Jiskra Zruč nad Sázavou, Sokol Nové Veselí, HBC Strakonice, Lokomotiva České Budějovice

Tentokráte jsme se vydali na turnaj do Prahy, který pořádala Dukla Praha 4 pod názvem " Dukla Cup " . My jsme byli zařazeni do skupiny A  s polečně s Duklou, Talentem a Brnem.

Lokomotiva České Budějovice  - Sokol Brno Juliánov
10:8
Branky: Severin 5, Jiránek 2, Zelenka J. 2, Vlažný

Do zápasu jsem vstoupili v ďábelském tempu a soupeře jsme ničili rychlým přechodem a nekompromisním zakončením šancí. Ve 13.min byl stav na ukazeteli 9:3. Pak si pánové asi mysleli, že nic nemůže stát a soupeř pomalu, ale jistě náš náskok stahoval. Ještě ke všemu Snejpík fauluje soupeře v rychlém protiútoku a dostává nekompromisně červenou kartu od pana rozhodčího ( stal se adeptem na čevenáčka týdne). Naštěstí nás toto vyloučení znova vyburcovalo a již poslední 4 minuty jsme dohrávali poměrně v klidu.

Lokomotiva České Budějovice  - Talent Plzeň
12:14
Branky: Mikula 4, Severin 3, Jiránek 3, Zelenka J. 1, Větrovec

Zápas jsem opět rozjeli ve vysokém tempu a vytvořili si dvou brankový náskok, který jsme udržovali až do zranění Honzy Zelenků, kdy na tým dolehlo odstoupení Zelíka. Začala nám odcházet obrana a hlavně jsme se začali bát chodit do velmi tvrdé, ale nezákeřné obrany soupeře. Bohužel v nám přestal chytat i do té doby spolehlivě chytající Martin. Zkrátka smolné utkání bohužel jak se později ukázalo i klíčové utkání o postup do finálové skupiny.

Lokomotiva České Budějovice  - Dukla Praha 4
6:9
Branky: Větrovec 2, Mikula 1, Severin 1, Jiránek 1, Potůček 1

Utkání ovládla nekompromisní a velmi kvalitní obraná hrana a výborné výkony. Na obou strách byla vidět nervozita z důležitého utkání, kdo vyhraje postupuje do finálové čtyřky. Bohužel štěstěna a rozhodčí se přiklonili v rozhodujících fázích na stranu Dukly. Škoda, že jsme neměli ve skupině někoho jiného než Duklu, mohli jsme postoupit ze skupiny. Nic se však nedá dělat kluci odváděli ku spoctivé práce na hřišti a jak se říká nebreč nad rozlitým mlíkem, kdybych jim dali o deset tak se rozhodčí mohou stavět na hlavu.

HURÁ DO BOJŮ O 5 - 8 MÍSTO

Lokomotiva České Budějovice  - Liberec Handball
16:10
Branky: Jiránek 4,Mikula 3,Řezáč 3, Vlažný 3,Severin 2, Potůček 1

V tomto zápase jsme prokázali jednoznačnou převahu a kvalitní hru. Na hřišti dostala i větší prostor střídačka, která do té doby zasáhla do hry jen málo. Kuriozní příběh Standy Macha. Stando střídáme, zněl příkaz trenéra. Standa : mě se moc nechce. Nekcej a pojď hrát , Vlahy střídat Stando na hřiště, ozývali se poveli hrušiho na střídačce. Probíhá střžídání Standa vbíhá mimo vymezený prostor . Dvě minutz zní nekompromisní hlas rozhodčího. Standa se vrací po vteřině zpět na lavičku. Po dvou minutách opět na hřišti první kontakt s hráčem rozhodčí znovu píská a když vidí zničeného Standu vytahuje překvapivě žlutý katónek.

Lokomotiva České Budějovice  - Sokol Nové Veselí
12:8
Branky: Jiránek 4,Mikula 4,Severin 2, Větrovec 1, Řezáč 1

Vzápase šlo o páté místo. Mates pokryl bez chybně nejlepšího střelce Veselí (výška okolo 180 cm), tím jsme položili základ k vítěznému tažení . Dalším důležitým aspektem byl výkon Mikiho, který konečně zjistil, že nohy nejsou jen na chození a začal běhat a stříle hlavně branky. Zápas proběhl plně v naší režii.