Autor: Zdeněk Jiránek <z.jiranek(at)centrum.cz>, Téma: 8. Mladší žáci, Vydáno dne: 26. 04. 2007

LOKOMOTIVA ČESKÉ BUDĚJOVICE - SOKOL PÍSEK
19:9
(7:6)
Sestava a střelci: Šesták, Fiala, Procházka - Jiránek 8, Kneifl 5, Mikula 4, Potůček 1,Macho, Vrkoč D., Řezáč

Po výborných výkonech v předcházejících zápasech se Strakonicemi a na turnaji v Praze, jsme tentokrát narazili na soupeře z Písku, který při vší úctě nedosahuje takových kvalit.
Nastoupili jsme ve velmi oslabené sestavě bez čtyř hráčů základní sestavy(Zelenka J.- zraněn, Větrovec - jako vždy po turnaji 14 dní marodí, Trnka - rybářská výprava s otcem do Norska, Severin - domácí vazba, otce jsem nepřemluvil). Přesto jsme měli  hrát bezproblémový zápas, ale už na podzim jsme se s tímto družstvem těžce trápili. Jen si představte svítící tabuli, kde ve třinácté minutě svítí 1:3 ve prospěch soupeře. Jediné, na co se dalo jak takž dívat, byla obranná hra. Útok, jestli tomu tak dá vůbec říkat, vytvářel jednu chybu za druhou. Obvyklý motor našich akcí Matěj se srážel s vykuleným Karlosem na pivotu nebo se utápěl v pomalých kličkách a v konečné fázi spojky nenabíhali tak, jak mají. Velmi dobrý výkon brankaře Šestáka nás udržel nad vodou. Do druhé půle jsme nastupovali s odhodláním odčinit špatný výkon z prvního poločasu, ale výkon se nezlepšil. Ještě, že se rozstřílel Matěj a šňůrou pěti branek za sebou nás odtrhl od soupeře a začalo se lépe dýchat. Zápas jsem od těchto chvil objevili i náhradníci . Ještě malá zmínka o tyčích -  v první poločase jsme nastřelili 11 tyček a v druhém asi 10. Pochvalu zasloužím asi jen já za to, že jsem z lavičky neutekl. Nechci Vám tady hoši hubovat ani kritizovat, protože si myslím, že házenou hrát umíte a doufám, že to byl momentální výpadek.