Vítězná bitva o 3. místo v krajském přeboru minižáků

Autor: Milan Švec <milisvec(at)seznam.cz>, Téma: A. Ml. žáci "B", Vydáno dne: 08. 05. 2007

LOKOMOTIVA ČB -  JISKRA TŘEBOŇ
15:11 (7:9)
Sestava a střelci: Havlíček, Šíma - Švec 4, Borovka 4 , Čapek 2 , Kettner 2, Macků 0, Veselý 1, Vaníček 1, Zemanec 0, Kohout 0, Marek 1

Potvrdí klucí výborný výsledek z Plzně, hlavně herní nebo propadnou, jako to při prvních zápasech poránu umí?

Maciáš jako vždy pozdě, tentokráte přišel na palubovku, až když kluci šli hrát.
Na Třebon  v čele s technicky vybavenou Šárkou  a objemným pivotem jsme nasadili osobku právě na Šárinu a tento tah se nám nedařil- osobka nebyla přesná, Šárka střílela po rozběhu nebo dávala do pivota- než jsme se rozkoukali, bylo to 2:6. V této chvíli se nám nedařilo proměňovat šance, které jsme si  vytvořili- Šána, Filip 2*,  to je v poslední době náš největší problém...
Obranu jsme stáhli na typ 1:5 s předsunutým Švíckem a začali mohutně soupeře dotahovat- 6:7. Na druhé spojce začal výborně pracovat Maciáš, který nahradil nevýrazného Veslíka. Nejhezčí akce poločasu byla suprová nahrávka Švícka na Fíďase do křídla po rozehrané devítce, kdy si Švícko naběhl a z výskoku  poslal  do góla výborně naběhnutého Fíďase..   Přesto nás soupeř dokázal přehrát a do poločasu jsme odcházeli za stavu  7:9.
Do druhého poločasu jsme šli s tím, že hru jsme již  otočili v náš prospěch a byli jsme lepší, pouze to vyjádřit gólově.
To se nám také doslovně podařilo. Za stavu 8:9 přišli chvilky na chrousta alias Švícka, který svým spojkám třikrát po sobě ukázkově předvedl, jak projít do obrany a ještě lépe zakončit- vytáhli jsme stav na 10:10 a od této doby šnůrou 5 gólů za sebou houževnatého soupeře konečně zlomili- nutno podotknout, že tentokráte Třeboň odehrála vcelku čistý zápas bez záludných faulů zezadu. v nejhezčí akci  druhého poločasu měl prsty zase Ketňas, který vybojoval míč v obraně, obešel soupeře a krásně z výskoku našel křídelníka Vesla křižnou nahrávkou na devítce Třeboně přesně do ruky - Veslo naprosto nekompromisně zavěsil.

Hodnocení jednotlivců na závěr:
Havlíček 5, Šíma 5 - Švec 9, Borovka 5, Čapek 8 , Kettner 7, Macků 7, Veselý 5, Vaníček 2, Zemanec 3, Kohout 2, Marek 4

Ondřej
tým podržel při nepřesných střelách, stále chybí ten krůček k tomu, aby chytal vyložené šance s umístěnou střelou- na to se fakt těším.
Šimi si nezachytal, byl tentokrát na střídačce jen pro případnou nouzi při zranění Ondřeje nebo tak. Ale sedmičky zachytal ukázkově !!
Majkovi se nedaří zúročit jeho fyzičku a tréninkovou píli, jeho čas ještě přijde....Problém je především v prvotní zbrklosti- vyloženě špatně přejímá nahrávky a nohy už peláší dříve, než má míč v moci. Vyjímka potvrzuje pravidlo, ukázkově přebral jeden trhák od Vesla a v pohodě zakončil....
Dobře  střílel Fíďas Kettneros z křídla, pokračoval ve výborném pohybu a hlavně střelbě z turnaje v Plzni více zde.
Čapi byl skutečně výtečný hlavně v obraně, kdy po pár problémech s pivotem mu již nedal šanci a navíc výborně odstupoval zaskakovat za vysunutým Švíckem. V útoku bojoval a jsem rád, že předvádí výbornou formu trvale.
Tentokráte se nedařilo Hynkovi,  v obraně moc nespolupracoval a v útoku spíše soupeře plašil než ohrožoval. Jeho střelba přes rameno zády k obraně v posledních sekundách prvního poločasu ukázková opravdu nebyla....
Šána - návrat do roviny nepřesných střel  z dálky, po otřesu v Plzni se ještě nedostal do svého tahu do obrany- působil vcelku matným dojmem, v obraně ale fungoval spolehlivě.
Švícko - tentokráte s Maciášem nejlepší z  týmu za svůj tah, přehled a gólové nahrávky, výborně pracoval i v obraně a byl to snad  jeho nejlepší výkon proti soupeři z těch silnějších. Jeho průniky s precizním zakončením mu umožnil svým pohybem právě i hyperaktivní Honzík alias Maciáš na spojce, který  nutil obranu k neustálé pozornosti a donutil jí se rozestoupit ze zahuštěného středu.
Kikinos - bohužel se mu vůbec nedařilo, ani pohyb a vůbec ne střelba, která je slaboučká a nepřesná. V útoku se Kikin prostě jen potácel místo jeho superprůniků a gólových střel...
Tom -. pro Toma nebyl prostor na hřišti, soupeř byl velmi pohyblivý a Tomovi se v poslední době nedaří svůj pohyb nijak vylepšit- i když se dostal na poslední minuty na hřiště, nedokázal využít nabídnutou šanci v otevřené obraně Třeboňě a zasel jí..
-mšv-