PŘEDSTAVUJEME

Autor: Zdeněk Jiránek <z.jiranek(at)centrum.cz>, Téma: 0. Obecné informace, Vydáno dne: 02. 06. 2007

mráz radek

 RADEK MRÁZ
LOKOMOTIVA ČESKÉ BUDĚJOVICE



znamení štír
výška 190 cm
váha 83 kg
číslo dresu 10
post pravá spojka
počátky kariéry Lokomotiva Č. Budějovice
bývalé kluby Sokol Písek, Jiskra Třeboň
místo narození České Budějovice
rodina svobodný
povolání student střední školy - stavební
přezdívka Mrazík
koníčky házená
oblíbená hudba Blink 182, Jaksi taksi, Iné kafé
oblíbená herečka Jeniffer Lopez
oblíbené pití pivo
oblíbené jídlo smažený sýr  + hranolky
házenkářský cíl liga mistrů
nejkrásnější sportovní zážitek přátelské utkání  s reprezentací v Německu
dovolená snů Jamajka s krásnou slečnou
co budu dělat až jednou s házenou skončím chtěl bych pracovat jako trenér v profesionálním týmu

 

Krátký sportovní životopis:
S házenou jsem začal ve svých 6 letech, kam mě přivedl můj bratr Jakub. Od začátku své házenkářské kariéry jsem prošel mládežnickými kategoriemi od přípravky až po starší žáky v dresu Lokotky. Od svých 8 let jsem dělal zároveň s házenou i Taekwon-do, které jsem dělal do svých 14 let. Rozhodl jsem se, ale ukončit tento bojový sport a pokračovat v házené. Za to co umím především vděčím mým trenérům, kteří mě vedli, myslím tím hlavně Michala Kotvalda, Marcelu Hovorkovou, Michala Hrušku, Petra Štětinu, Zdeňka Jiránka. Jeden rok v mladším dorostu jsem hostoval v prvoligovém družstvu Sokol Písek, kde jsem hrával pod vedením Petra Hubala. I tento trenér mě velmi naučil. Od druhého . roku v mladším dorostu jsem začal hostoval v prvoligovém mužstvu TJ Jiskra Třeboň. Zde mě vedli trenéři Václav Marek a Karel Petržala, těm velmi vděčím za svůj výkonnostní vzestup. Dva roky ve starším dorostu jsem odehrál právě pod Karlem Petržalou, pod jeho vedením jsem dostal nabídku do reprezentačního družstva do 18 let a poté do juniorského družstva do 21 let. Pozvání na repre bylo pro mě největší sportovní úspěch, kterého jsem kdy dosáhl, ale i za tento úspěch vděčím všem klukům co se mnou hráli I. ligu staršího dorostu. Jenom díky nim jsem toho dosáhl. Současně s hraním za starší dorost Třeboně jsem hrál za mužský druholigový tým Lokomotivy pod vedením Karla Tomáše.

mráz
Pár otázek:
Řekl jsi, že jsi dělal Taekwon-do a já jsem se doslechl, že na velmi dobré úrovni. Jakých úspěchů jsi v něm dosáhl?

V Taekwon – do se mi docela dařilo a dokonce jsem se stal 4x mistrem České republiky , jak v T-KI tak i ve sportovním boji.

Jak si se cítil při první reprezentačním srazu???
No byl jsem docela nervózní, kdo by však nebyl, když jede na první reprezentační sraz. Naštěstí byl v reprezentaci dobrý kolektiv a pohoda, kterou vytvářeli kolem sebe oba trenéři pánové Hudeček a Farář.

Jaký je tvůj vysněný tým???
Klub, který mám vysněný je SC Magdeburg Gladiators . Proč z rovna Německo? Protože si myslím, že německá liga je nejlepší na světě. A proč zrovna Magdeburg ? Jednak se moc líbilo zázemí klubu a moc pěkná hala, a za druhé to byl první tým, který jsem viděl hrát na DSF a nějak jsem mu propadl.

Kam až bys to chtěl dotáhnout??
Rád bych se stal hráčem A-týmu reprezentace, což je snem každého házenkáře, no ale mám takový strach, že jsem si svou nerozvážností zabouchl dveře, ale čas napoví. No druhý takový sen je si zahrát s Magdeburgem ve finále ligy mistrů a samozřejmě ji vyhrát.

mrázRád bych se zeptal o jakou nerozvážnost se jedná, když už jsi to nakousl ?
Nerad bych čeřil vodu, no ale měl jsem jet na reprezentační sraz. Jenže v té době jsem měl již zaplacený Praga Cup a pozvánku jsem dostal už pozdě a ještě jsem si na zápase namohl rameno. Omluvil jsem se ze srazu ze zdravotních důvodů a odjel jsem s kluky na turnaj jen jako výletník, ale znáš to chu? byla si zahrát a bolest jako na potvoru polevila a já začal hrát, no a někdo mě uviděl a celou věc naprášil trenérům reprezentace. No a ty to celé předali disciplinární komisi a ta mně potrestala zákazem startu ve všech soutěžích řízených Českým svazem házené na půl roku nepodmíněně a to se ještě do trestu nezapočítávají dva letní měsíce prázdnin.
Poznámka redakce :
Neuspělo se ani v odvolání a trest byl znovu potvrzen v plném rozsahu. Snad se nám to povede alespoň v září. Vždy? nešlo o žádný útok na účastníka zápasu ani o problém s drogy ( za který se dal menší trest než u Radka). Vždy? tento trest je tvrdší než v NHL za úder hokejkou do obličeje . Počítejte se mnou 4 jarní zápasy za st. dorost v Třeboni + 5 zápasů za muže na Loko + 11 zápasů v extralize v Třeboni + 11 zápasů na Loko = 31 zápasů natvrdo, což je trest jako hrom. Vše pro rozvoj mládeže

Jaký je tvůj házenkářský vzor a proč??
Jednoznačně Nikola Karabatič hráč Kielu a francouzské reprezentace. Proč , no líbí se mi jeho hra.
Jaký je tvůj nejkrásnější sportovní zážitek ? (Petr Vyhlídal)
No ten jsem opět zažil v Německu, kde jsme hráli s národním družstvem dorostenců přátelská utkání. Víš bomba byla už jen pohled do zaplněné haly a na to jakou krásnou atmosféru vytvořili tomuto přátelskému utkání ( návštěva 2.500 diváků), kteří byli opravdu fantastičtí. Po celou dobu utkání povzbuzovali svůj tým, ale když jsme zahráli nějakou pěknou akci my, tak to ocenili potleskem . No prostě super.

Ahoj chtěl bych se tě zeptat ja se ti se mnou hrálo v přípravce? (jirka salwik)
To je Jirko už celkem dávno co jsme spolu začínali v přípravce, ale vzpomínám nato jak jsem tě přivedl na první trénink. Vždy se mi s tebou hrálo dobře.

18 náctka