Mladší žáci

Autor: Jan Borovka <jan.borovka(at)atlas.cz>, Téma: 8. Mladší žáci, Vydáno dne: 19. 01. 2009

Mladší žáci Lokomotivy společně na turnaji v Brně - Bohunicích   Mladší žáci vyrazili na první společný turnaj. Tento se konal v rámci Handball tour v Brně Bohunicích, kde ho pořádal místní Tatran. V družstvu bylo deset zástupců A-týmu (Beníšek, Borovka, Čapek, Dvořák, Havlíček, Kršek, Macků, Vaníček, Vazač, Veselý) a pět B-týmu (Kettner, Kohout, Koleňák, Šíma, Švec) . I přes ranní brzké vstávání se kupodivu zadařilo dát všechny členy výpravy dohromady a pak už stačilo se jen přesunout do Brna. To se podařilo bez problémů a tak jen převléct, rozhýbat a jdeme na to.

9.40   TJ Sokol Úvaly - TJ Loko České Budějovice    16:11 (8:7) 

Borovka 5, Veselý 3, Kohout 2, Vaníček 1   

   V prvním zápase se nám dařilo jen v prvním poločase. Do druhého poločasu se prostřídalo a ze začátku to vypadalo slibně. Poté však začal mít soupeř navrch a bohužel nasazené tempo nedokázalo naše družstvo udržet.

11.25   TJ Loko České Budějovice - TJ Tatran Bohunice   15:19 (8:13)

Borovka 7, Havlíček 3, Vaníček 2, Vazač, Veselý, Kohout po 1    

   Druhý zápas turnaje měl střelecky v ruce Šána. Bohužel se nikdo další z družstva nepřidal a tak byl po prvním  poločase rozdíl pěti branek. Ve druhém poločase se dostala do hry i celá lavička. Bohužel se nám opět nedařilo. Hlavně ta střelba byla hodně slabá. Pochvalu zaslouží oba golmani, Šimi byl asi jistější.

 

13.10   TJ Loko České Budějovice  - HC SKP Pardubice   18:11 (9:4)

Vaníček 4, Borovka 3, Dvořák, Havlíček, Veselý, Kohout po 2, Čapek, Kettner, Švec po 1  

   V tomto zápase byla trenérská dvojice spokojena. V prvním poločase dosatlo příležitost béčko, doplněné o spojky a v zádech s Benym. Poločasový výsledek byl uspokojivý a do druhého poločasu nastopupila druhá půlka mančaftu. Výsledek byl sice chvilku na vážkách, ale první vítězství v turnaji si kluci nedali vzít.

 

14.20   DTJ Polanka - TJ Loko České Budějovice   17:12 (10:3)

Borovka 5, Veselý 4, Vaníček 2, Havlíček 1

   Předchozí zápas proběhl v pohodě a tak jsme použili vítězný model. Bohužel se nám nedařilo a  tak začala rošáda všech hráčů. Do poločasu se nám nepodařilo najít vhodné složení. Do ruhé půle nastopilo áčko podporované křídelníky z béčka. Ani to moc nepomohlo. Bez střelby se prostě vyhrávat nedá.

 

16.05   HK Ivančice - TJ Loko České Budějovice 14:18 (8:9)

Veselý 5, Borovka, Vaníček po 4, Kohout 3, Havlíček, Koleňák po 1

   Do posledního zápasu nastoupilo celé áčko s Kikinem na piketu, kterému se dařilo jak na tomto postu tak na křídle. Během první půle došlo na střídání všech hráčů. Poločasový výsledek ale nebyl příznivý. Do druhé půle nastoupila sestava ze začátku první půle a té se podařilo dotáhnout hubený náskok soupeře a dokonce si připravit náskok, který se nám podařilo udržet až do vítězného konce.

Výsledky turnaje: 1. TJ Tatran Bohunice

                              2. TJ Sokol Úvaly

                              3. TJ DTJ Polanka

                              4. TJ Lokomotiva České Budějovice

                              5. HK Ivančice

                              6. TJ SKP Pardubice

 

Foto na: http://lokotka.rajce.idnes.cz/Turnaj_Brno-Bohunice_-_17.1.2009/