Minižačky 4+1 Třeboň

Autor: Roman Gottfried <erge(at)raz-dva.cz>, Téma: 9. Minižačky, Vydáno dne: 07. 04. 2009

5.4.2009 sehrály minižačky (3.místo) a přípravka (1.místo) turnaj v TřeboniDěvčata hrála v kategorii přípravka i v kategorii mini pod označením Loko“B“.

 

Nejprve k přípravkám:

Výše uvedené označení Loko“B“ nás zařadilo do skupiny dalších tří týmů s označením „B“, a to týmů z Třeboně, Strakonic a z Písku. To bylo nemilé, protože holky hrály pouze tři zápasy a navíc s týmy které je řádně neprověřily (snad s vyjímkou Písku). Poučení, které z toho pro mě plyne, je neoznačovat naše holky jako „B“ tým.

Děvčata zvítězila ve své skupině s velkým přehledem.

Loko“B“ x Třeboň“B“ 24:1

Loko“B“ x Strakonice“B“ 12:4

Loko“B“ x Písek“B“ 9:6

 

Jednotlivci:

Denča Tomášková – Výborný výkon. Pohyblivá, krade míče soupeřům Potřebovala by malinko lépe zkoordinovat pohyb před střelbou, aby mohla dát větší „pecku“. Přes velké šance a častou střelbu jsou v zápise pouze dvě branky – ale to vůbec nevadí.

 

Kačka Kneiflová – Téměř neudržitelná (17 branek)

 

Adrianka Farková – To samé co Kačka. Když byly s Kačkou Kneiflovou  a Denčou na hřišti společně, tak nedaly nikomu ze soupeřů šanci. (17 bnranek)

 

Kačka Vazačová – Čtvrtá do party v poli. Po malém rozkoukání byla další oporou týmu a v důležitém posledním zápase s Pískem bychom bez jejích branek (4) nezvítězily (celkem 8 branek).

 

Anetka Volfová – V současnosti naše nejmladší hráčka. Hrála s velkou chutí. Bránila velice dobře a dokonce i několikrát vystřelila jedovatě na bránu – zatím bez gólového efektu.

 

Eliška Binterová – brankařka. Výkon v bráně byl spolehlivý. Nutno však přiznat, že střely soupeřů ji příliš neprověřily. Proto jsme Elišku nechali chytat také v kategorii minižáků, vždy na poslední čtvrtinu až třetinu utkání (pokud nebylo v souběhu s utkáním přípravky). V minižačkách střídala velice dobré zákroky s některými zbytečnými góly. Věřím však, že se nám tyto drobné nedostatky podaří vypilovat.

 

A nyní minižačky:

Oku i duši lahodící výkon všech pěti hráček v poli, podepřený výbornou brankařkou. Věřím, že i diváci si užili některých opravdu krásných akcí (útočných i obraných), odměněných často potleskem (dobrá, dobrá – byli to nejspíš rodiče našich holek).

Větším děvčatům zdatně sekundovaly také Kačka Kneiflová ( 1 branka v kategorii mini), Adrianka Farková a Eliška Binterová, které vypomáhaly, když nehrála přípravka.

Celkově obsadily minižačky 3. místo.

 

Loko“B“ x Loko“A“ 4:8

Na rozjezd poměrně vyrovnané utkání, v němž jme nedokázali ubránit  naše kluky a prosadit se dostatečně v útoku.

 

Loko“B“ x Strakonice“A“ 10:6

Lepší pohyb našich děvčat, aktivní obrana, důrazný útok a chybějící hráči Strakonic byli příčinami našeho vítězství.

 

Loko“B“ x Strakonice“B“ 10:3

Na hře bylo vidět velké zlepšení strakonických holek. Děvčata jsou vyššího vzrůstu a hrála celkem s přehledem. Na rychlost a orientaci našich holek však nestačila. Jsem zvědav zda se ve Strakonicích podaří opět postavit dívčí tým na házenou 6+1.

 

Loko“B“ x Jindřichův Hradec 8:1

Soupeře jsme opět přehráli rychlostí a včasnou orientací. I v Hradci hrály velmi šikovné hráčky.

 

Loko“B“ x Třeboň“B“ 12:4

Kluci z třeboňského béčka jsou zatím příliš statičtí a naše obrana jim dovolila jen málo střel. To co prošlo zlikvidovaly většinou golmanky.

 

Loko“B“ x  Třeboň“A“ 5:17

Tak tady jsme narazili. Výsledek by však nebyl tak dramatický, kdyby se nám zhruba v polovině utkání nezranila do té doby výborná brankařka Markéta Scheichlová. Předvedená hra a to co prováděla například Terka Chasáková v útoku s třeboňskou obranou a s jejich téměř neprůstřelným brankářem, bylo celkem příjemnou náplastí na prohru s opravdu lepším soupeřem.

 

Jednotlivci:

 

Markétka Scheichlová – brankařka. Velká opora v bráně. Překonat takovouhle golmanku pěnovým míčem je pro miníky soupeře strašně těžké. Její výkony v bráně samozřejmě povzbuzují i hráčky v poli. V posledním utkání se bohužel opět zranila, doufejme že pouze lehce a za čtrnáct dní bude opět v pořádku.

 

 

Verča Vlažná (12 branek) – Pilíř obrany i útoku, ale to už se vědělo. V Třeboni se však něco stalo a Verča si někdy ve čtvrtém nebo pátém zápase začala na místě spojky nabíhat. A světe div se proskočila v obou případech až na šestku do gólové šance.

 

Kačka Dvořáková (7 branek) – Kromě stabilního výkonu na spojce a tentokrát skvělé, pohyblivé obrany, předvela i svoje možnosti na křídle. Z tohoto místa jsme většinou slabí, ale Kačenka dokázala několikrát zakončovat i z tohoto postu (po seběhu na střed dokonce i gólově).

 

Pe?a Chrástková (4 branky) –Výborně. Žádné chyby v obraně. Naopak vše dostatečně agresivní a pohyblivé. Dokázala včas zaskakovat za vysunutou spoluhráčku.V útoku to Pe?a zkoušela jak na křídle tak na spojce. Předvedla jak samostatné akce s kličkou tak střelbu z dálky.

 

Saša Šírková (6 branek) – Nádhera. Další pohyblivá a rychlá hráčka s poměrně dobrým přehledem ve hře. V obraně vše stíhá a v útoku je nebezpečná z každého postu. Věděl jsem, že se Saša ve hře v poli zlepšuje, přesto jsem byl velice příjemně překvapen.

 

Terka Chasáková (19 branek) – V poslední době se jí opravdu daří. Navíc se pořád usmívá, chce hrát a je v pohodě. Svůj pohybový a herní talent předvedla ve všech utkáních, ale nejvíce proti třeboňskému áčku, kdy svými akcemi motala hlavu i zkušeným a fyzicky daleko disponovanějším hráčům.

 

Výkony Kačky Kneiflové, Adrianky Farkové a Elišky Binterové jsou popsány u přípravky.

 

Na závěr děkuji všem hráčkám i rodičům za pro mě velice příjemné dopoledne, spolu trenérce Andree Kneiflové za výborné vedení přípravky a těším se na příště.

R.G.