MINIŽAČKY V PÍSKU 18.4.2009

Autor: Roman Gottfried <erge(at)raz-dva.cz>, Téma: 9. Minižačky, Vydáno dne: 22. 04. 2009

Písek x Loko ČB“B“ 3:12 

Do Písku dorazilo 13 hráček. Téměř kompletní sestava (vyjma Saši Šírkové a Anety Řezáčové) včetně několika nováčků. Od počátku jsme vedli a svůj náskok postupně zvyšovali. Nejprve jsme vedli 0:3, pak 1:3, 1:4, 2:4 až 2:6. Přesto jsem nebyl spokojen s předvedenou hrou. Děvčata po našich prvních dvou gólech se začala usmívat a hrát, jako by celý zápas už byl vyhraný a šlo jen o soutěž kdo dá víc branek. Přihrávky na spoluhráčky tedy chodily pozdě a tím pádem špatné, nebo nepřišly vůbec a naše hráčka se s míčem udryblovala místo aby hru zastavila a rozehrála. Hráčky bez míče přestaly nabíhat a prosazení se na brankoviště je ze „stoje“ velmi těžké. Ještě že soupeř byl v průměru cca o 1 rok mladší a nedokázal náší špatné hry využít.

Začátek druhé půle byl o poznání lepší (snad fungovala domluva o přestávce). Děvčata celkem rychle odskočila na stav 2:10 a umožnila promíchání sestavy. Mladší holky se posunuly z křídel na spojky a do hry se zapojily i nováčci. Tato sestava uhrála se soupeřem svůj minizápas 1:1 (cca 10 min).

Zaujal mě výkon Kačky Vazačové na spojce (krásný průnik – bohužel špatná střela). Nováčky Markétku Kubátovou, Terezku Baboučkovou a Anetku Volfovou  chválím za bojovnost a bezchybnou obranu.

Ostatní děvčata se nakonec také rozběhala a vlastně zajistila naši poměrně poklidnou výhru.

Sestava a střelkyně: Scheichlová, Binterová, - Dvořáková 2, Vlažná, Chrástková 1, Chasáková 5, Farková, Kneiflová, Volfová, Vazačová, Matoušová 4, Kubátová, Baboučková

RG