MLADŠÍ ŽÁCI A

Autor: Jan Borovka <jan.borovka(at)atlas.cz>, Téma: 8. Mladší žáci, Vydáno dne: 04. 05. 2009

Loko A – HBC Strakonice A   23:23 (11:12)

Dvořák M. – Borovka, Vaníček po 6, Ertl 5, Veselý 3, Dvořák M. 2, Kršek 1, Macků, Novotný, Vazač

Loko A – HBC Strakonice B   25:22 (14:13)

Dvořák M. – Borovka 7, Vaníček 5,  Ertl , Veselý po  4, Vazač  3, Dvořák M., Novotný po 1, Kršek     První ranní zápas se pro nás začal vyvíjet slibně. Běžela šestá minuta a nová světelná tabule v hale ukazovala 5:0. Pak se sice začal projevovat i soupeř, ale bylo to pod kontrolou. Bohužel na konci prvního poločasu došlo k neskutečnému zamrznutí lokomotivy a kluci ze Strakonic šňůrou pěti gólů stanovili poločasový výsledek na 11:12.

   Po přestávkové poradě, ze které si bohužel asi domácí družstvo moc nevzalo se začal znovu gólově prosazovat soupeř. Nevím, jestli na nás ležela nějaká nervozita, nebo to bylo tím, že jsme moc chtěli uspět, ale nějak nám to svazovalo nohy i ruce. V osmnácté minutě byl stav 18:23. Za tohoto stavu se nám povedlo to, co soupeřům na konci prvního poločasu. Naše zlepšená hra v poli nesla svoje ovoce a Veslovo střela v posledních vteřinách zápasu přinesla alespoň remízu.

   Záměrně jsem nenapsal zaslouženou remízu, jelikož hra našeho družstva nebyla taková, jakou bych si po tak dlouhé době, po kterou se většina mančaftu tomuto sportu věnuje, zasloužila. Pochvalu zasluhuje asi jen post golmana.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ 

   Druhý zápas byl o hodně vyrovnanější. Povedlo se nám několik hezkých akcí a přes osobní obranu jednoho z našich hráčů to gólově docela šlapalo. Od sedmé do desáté minuty se nám šňůrou tří branek podařilo trochu odskočit a poločasový výsledek 14:13 byl přijatelný.

   Ve druhém poločase pokračovala gólová přetahovaná až do osmé minuty, kdy se nám podařilo vstřelit zase tři branky za sebou. Pak už se měnilo skore po gole na obou stranách a závěrečný účet skončil na výsledku 25:22.

    Co řici závěrem. Mrzí mě, že kluci nepřistupují poctivěji k tréninkům. Myslím si, že máme na daleko lepší výsledky. Nejde přece, aby se během zápasu domlouvalo jak se co bude hrát. Od toho jsou tréninky a možnost se při tréninkových zápasech sehrávat. Už vůbec nepochopím to, že když trenér něco řekne tak si většina mančaftu myslí, že to jsou jen takové řeči. Škoda, že už druhý rok skončíme na druhém místě v krajské tabulce :-(