KP MINIŽAČKY

Autor: Zdeněk Jiránek <z.jiranek(at)centrum.cz>, Téma: 9. Minižačky, Vydáno dne: 20. 10. 2009

Sobotní zápasy minižaček
 TJ LOKOMOTIVA ČB – HBC Strakonice A
 TJ LOKOMOTIVA ČB – HBC Strakonice B  1. utkání – TJ LOKO ČB : HBC STRAKONICE „B“ ( 14 :  9)

Do prvního utkání nastoupily hráčky Lokomotivy proti „B – týmu“ Strakonic s jasným úkolem – vzorná obrana + zodpovědný útok.

V prvních minutách dala po skvělém vypíchnutí míče na hrotu obrany a následném rychlém útoku Terezka Chasáková 2 góly (celkem 4 góly), hráčky se uklidnily z prvotní nervozity a hrály v pohodě celou první půli. Děvčata již mají nacvičené 2 herní kombinace, které výborně zúročila hrou přes pivota,  Adrianku Farkovou (3 góly), a zabíhající křídlo, Kačenku Kneiflovou (6 gólů). Náskokem z prvního poločasu vznikl prostor i pro naše malinké posily, Natálku Krejzovou, Terezku Wenzlovou, a Evičky Mágrovou a Navarovou. Bránily, jak uměly nejlépe a proti starším protihráčům ze Strakonic se prozatím ani nemohly více v útoku prosadit. Celý zápas zakončila krásným gólem z dálky Kačka Dvořáková.

Utkání proti stejně starým soupeřům – navíc promíchaným i s chlapci- zvládla děvčata moc pěkně, vítězství mohlo být podle mého názoru i větším rozdílem, ale máme zoufale málo hráček, proto se většina rychlých protiútoků úmyslně tlumila do postupného, neboť by nás porazila únava. V zápase nastoupila poprvé v brance Terezka Baboučková, jejíž výkon je třeba velmi ocenit, zachránila několik gólů, hezky rozehrávala dlouhé míče do útoku.

 

  1. utkání – TJ LOKO ČB : HBC STRAKONICE „A“ ( 14 :15)

Druhé utkání o 3hodiny později rozhodla bohužel výše zmiňovaná únava. Děvčata byla sice povzbuzena výhrou, ale nastoupit proti „Áčku“ Strakonic (chlapci) ve stejné sestavě bylo nad jejich síly. Jsem naprosto přesvědčena o tom, že kdyby hrály holky dopoledne s „A-týmem“ a odpoledne s „Béčkem“, že by vyhrály obě utkání. Prohrát o gól si nezasloužily.

První poločas hrály holky základní sestavy naprosto perfektně v obraně, Kačenka Kneiflová s celkem 10 góly excelovala z křídla, zabíhala na pivota a hrála i na střední spojce. Terezce Chasákové ( 2 góly) zkušenější tým tolik prostoru na špici obrany k vypichování míčů nedal, v útoku pak mnohdy chlapci tvrdě zakročily a Terezka neměla šanci se přes nebo do obrany dostat. Patrně únavou holek selhávala i spolupráce s jindy pozornou a všudypřítomnou pivotkou, Adrianou Farkovou, která v tomto zápase gól nedala. Herně se velmi snažila Klárka Pluščenková (1 gól), ale chlapci byli příliš tvrdí, než aby se prosadila z dálky častěji. Stejně tak se z dálky těžko prosazovala Kačka Dvořáková (1 gól).

Po zápase, který skončí prohrou o gól, si asi každá z holek našla chybku, která nemusela být a stačila by aspoň na plichtu. Škoda každé maličkosti v obraně, kterou rychlí kluci využili a dali branku.

V neposlední řadě ale musím mírně pokárat obě rozhodčí, neboť několik zákroků na holky mohly hodnotit na sedmičku, místo toho nechaly hru běžet, na druhé straně však v rozhodujících minutách nařídily dvě sedmičky proti nám, podle mého názoru však chlapci surově proráželi, a to nám už zlomilo vaz.

V tomto utkání prostor pro holčičky z přípravky moc nevznikl, fandily a držely „velkým holkám“ palce. Ty už ale lepší výkon podat nemohly, nebylo z čeho.

 

Na závěr dnešního komentáře znovu prosíme o nové posily do našeho týmu, bereme všechny, díky.

:-)

Vendula Scheichlová