Autor: Zdeněk Jiránek <z.jiranek(at)centrum.cz>, Téma: 6. Starší žáci, Vydáno dne: 25. 01. 2010

Postupový klíč nás nominoval do skupiny E, která se konala 24.1.2010 ve Zlíně, za účasti družstev: Baník Karviná, STM Olomouc, HC Zlín, Sokol Rožnov pod Radhoštěm a Loko ČB.
K utkáním vyrážíme v neděli ve 4:30 auty, teplota vzduchu -6,7 °C.
Posádka číslo 1 ve složení - řidič Ivan Vrkoč – navigátor Zdeněk Jiránek + 2
Posádka číslo 2 ve složení – řidička Andrea Kneiflová – navigátorka Ivana Procházková + 3
Posádka číslo 3 ve složení - řidič Jiří Trnka + navigátorka pí. Trnková + 5
Cesta ubíhala velmi poklidně a bezproblémově, čímž jsme se blížily k cílovému bodu tím taky klesala teplota vzduchu až na -20°C v autě bylo krásně a těšili jsme se na vytopenou halu. Bohužel nás čekalo nemilé překvapení topení v místní hale v sobotu dalo výpověď a teplota vzduchu se pohybovala na 7°C, děsná kosa. Brrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr. Bohužel pořadatel neopatřil pro děti ani to nejhlavnější jako je třeba várnice s teplým čajem, přikrývky na lavičky, možné přímo topy. Dost stěžování jdeme na samotné zápasy.

Klíčové utkání:
LOKOMOTIVA ČESKÉ BUDĚJOVICE – HC ZLÍN
28:6 (15:1)
Branky a sestava: Procházka, Švejda – Kneifl 6, Potůček 7, Řezáč 3, Trnka 3, Vaníček 1, Vlažný 5, Vrkoč D. 1, Větrovec 2

K utkání kluci nastoupili velmi koncentrováni a soupeři jsme nedovolili vůbec nic , výborná obrana podpořená excelentním výkonem brankaře Procházky, který velmi dlouho držel čisté konto až jej o něj připravil minutu před koncem ze sedmimetrového hodu hráč Zlína Kolář. Smůla, ale není to hokej. Poločas vyhráváme 15:1 a mohlo být ještě líp.
Do druhého poločasu jsme vstoupili v bráně se Švejkem (teda od 5 minuty), jinak jsme moc střídat nemohli, protože jsme měli jen dva hráče na střídání (na což jsme ke konci turnaje doplatili). Utkání se pomalu začalo měnit v exhibici. Vítězíme a po přepočtení výsledků zjišťujeme, že je to zřejmě postupová výhra a také byla.

Druhé utkání:
TJ ROŽNOV POD RADHOŠTĚM - LOKOMOTIVA ČESKÉ BUDĚJOVICE
9:17 (6:8)
Branky a sestava: Procházka, Švejda – Kneifl 5, Potůček 1, Řezáč 4, Trnka 3, Vaníček 1, Vlažný 1 , Vrkoč D. 1, Větrovec 1

Jako vždy, když kluky pochválím tak mohu čekat nějakou katastrofu . Přesně to se stalo . V sedmé minutě pohodě vedeme 4:1 v jedenácté 6:2 a nic nenasvědčovalo, že by se mohlo schylovat k dramatu. Soupeře jsem nezlomili a ten nám ukázal jak hrát efektivně, když proměnil každou střelu na branku v gól. My jsem předváděli úplně opak míče nám lítali všude možně než do branky. Poločas jsme vydřeli a vedeme 8:6. Druhý poločas jsme začali ve stejném duchu v jakém jsme končili první poločas a soupeř v 5 minutě snížil opět na rozdíl jedné branky 9:10. Ještě ke všemu jsme šli do pěti a Karlose jsme postavili na spojku a ten se třemi brankami za sebou ve vlastním oslabení pomohl výraznou měrou k obratu utkání. Po výborné desetiminutovce vítězíme 17:9.

Zálusk na cenný skalp
BANÍK OKD KARVINÁ – TJ LOKOMOTIVA ČESKÉ BUDĚJOVICE
22:16 (13:10)
Branky a sestava: Procházka 1, Švejda – Kneifl 2, Potůček 3, Řezáč 3, Trnka 3, Vaníček , Vlažný 1 , Vrkoč D. 2, Větrovec 1

S vidinou postupu jsme si řekli, že si zahrajeme otevřenou partii proti zvučnému soupeři. Bohužel nám nevyšel začátek utkání a my jsme v 9minutě prohrávali 7:2 nic nenaznačovalo k obratu v lepší časy. Od 12 minuty jsem přebudovali systém hry, hru jsme zrychlili a soupeře jsme zatlačili pod tlak a do poločasu jsme snížili n rozdíl tří branek. Ve druhém poločase jsme dokonce snížili na rozdíl jedné branky . Pak se, ale projevila široká lavička a kvalitní lavička karvinského týmu, kteří rozložili síly v předcházejících bojích na vícero hráčů. Naši hráčům docházeli síly a čehož pramení nepřesnost ve hře a soupeř si došel pro zasloužené vítězství.

Neoblíbený soupeř
TJ LOKOMOTIVA ČESKÉ BUDĚJOVICE – STM OLOMOUC
17:18 (7:9)
Branky a sestava: Procházka 1, Švejda – Kneifl 2, Potůček 7, Řezáč 1, Trnka 4, Vaníček, Vlažný, Vrkoč D. 1, Větrovec 1

V boji o druhou postupovou příčku jsme narazili na družstvo z Olomouce, na kterého neumíme v žákovské lize zahrát , proto jsem jej nazval neoblíbeným.
Kluci již zcela vyčerpání (Pepík K., Potok, Karlos), již ani nechtěli hrát i já bych se na to nejraději vykašlal. Zima v hale stále vstoupala a tak každý pád, každý obyčejný faul se mohl stát nebezpečným. Odehrát jsme jej museli. Utkání bylo po celou dobu vyrovnané a velmi tvrdé ze strany soupeřů, kterým vše tolerovali rozhodčí, kteří byli velmi nepřesní (za úmyslné hraní nohou pouze žlutá , střídání při poslední devítce v poločasu nebyl udělen žádný trest, dvojitý driblink, o krokách snad nemá se cenu ani zmiňovat).
Nelze se vymlouvat na rozhodčí, ale na náš nepřesvědčivý výkon. No, na konec jsme byli i rádi, že postupujeme ze třetího místa vzhledem k vývoji v jiných skupinách.

Chtěl bych poděkovat všem rodičům, kteří se zúčastnili tohoto turnaje a fandili nám v ledničce zvané sportovní hala Zlín a všem hráčům za předvedený výkon a bojovné srdce. Díky Bucek