Autor: Zdeněk Jiránek <z.jiranek(at)centrum.cz>, Téma: 6. Starší žáci, Vydáno dne: 07. 03. 2010

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  POSTUPUJEME  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
IV.KOLO ŽÁKOVSKÁ LIGA
OLOMOUC
6.3.2010

Další kolo Žákovské ligy nás zaválo do města tvarůžků , města  Olomouce. V loňském roce jsme zde hráli žákovskou ligu, ale neúspěšně. Tak jsem v skrytu duše obával, aby se tato situace neopakovala. Naštěstí se nic takového nestalo, my překvapivě velmi vyrovnanou skupinu vyhráli.

Výsledky:

ÚVODNÍ UTKÁNÍ

TJ NÁCHOD  - TJ LOKOMOTIVA ČESKÉ BUDĚJOVICE

10:15 (6:7)

Branky:  Kneifl  6, Potůček  4, Řezáč  3,  Borovka 1, Trnka 1

Na úvodní utkání jsme vyfasovali tým Náchoda s nejlepším střelcem žákovské ligy  Pavlem Pichem. Ve velmi nervózním úvodu utkání jsme stále byli o branku lepší.  Po první pětiminutovce  se na naše ruce nalepila nepřesnost a nechali jsme soupeře vždy z rychlých proti útoků stav korigovat. Konec první poločasu se nesl ve stejném obrazu. Do druhého poločasu jsme nastoupili s odhodláním zlomit odpor soupeře a s osobní obranou na nejlepšího střelce domácích. Dostali jsme se záhy do  dvoubrankového vedení , které soupeř záhy vyrovnává blíží se poslední pětiminutovka utkání nervy trenérů rostou. Ne však klukům na hřišti a poslední pětiminutovku vyhráli  4:1  a celkově 15:10. První nečekané vítězství  a první body jsou doma. Výborný výkon celého družstva včetně velmi pozorného Prochyho.

JIHOZÁPADNÍ DERBY

TJ LOKOMOTIVA ČESKÉ BUDĚJOVICE – SSK TALENT 90 PLZEŇ

16:16 (7:7)

Branky: Kneifl  6, Potůček  5, Trnka 3, Řezáč  1, Vlažný  1

K druhému utkání jsme nastoupili proti plzeňákům  s tím, že zkusíme si s favoritem turnaje zahrát a popřípadě pošetřit síly do dalších bojů.

Hoši byli však byli proti a povzbuzeni výhrou nad Náchodem na západočechy vlítli a záhy jsem vedli 3:1 a 5:3. Jenže soupeř to nejsou žádná ořezávátka a v poslední minutě utkání otáčejí,  ani my se nevzdáváme   a vyrovnáváme na poločasových 7:7.

V druhém poločase se rozpoutala opravdová házenkářská bitva.  Začátek se vydařil lépe nám a v páté minutě vedeme 12:9, soupeř se nevzdává a po našich zbytečných chybách se dostává do vedení 13:12, drama a zápletka jak od Shakespeara pokračuje otáčíme na 14:13. Čas 29:56, devítka hostí, vedeme 16:15, time – out  domácích, hráč s číslem 39 dostává balón a střílí vyrovnávající gól. Smutek a  radost navzájem dva zápasy 3 body to jsme nečekali.

Nejkrásnější utkání  celého turnaje z mého pohledu. Ne každý musí souhlasit

POSTUPOVÉ UTKÁNÍ

TJ LOKOMOTIVA ČESKÉ BUDĚJOVICE – STM OLOMOUC

18:4 (10:2)

Branky: Trnka  6, Potůček  4, Kneifl  3, Řezáč 3, Vlažný 1, Větrovec 1

Věděli jsme, že to utkání je pro nás klíčové pokud jej vyhrajeme, postupujeme do dalšího kola . Tak jsme k tomu utkání i přistoupili a soupeře oslabeného o dva hráče jsme převálcovali rozdílem třídy.

Ve druhém poločase nám odehráli hráči ročníku 96.

CENNÝ SKALP

HC ZUBŘÍ - TJ LOKOMOTIVA ČESKÉ BUDĚJOVICE

18:19 (13:11)

Branky: Potůček  5, Kneifl  4, Řezáč  4, Borovka  3, Trnka 2, Větrovec  1

Po již postupu jsme si přijeli zahrát a ukázat na co máme, zkusili jsme získat i skalp zvučného soupeře.  Utkání  bylo jak na houpačce chvíli jsme vedli my chvíli soupeř .  V prvním poločase jsme již prohrávali 12:8 a utkání se zdálo být rozhodnuté , nic se nám nedařilo a ani Prochy v brance nic nepředváděl .

Do druhé poločasu jsme nastoupili  jako vyměnění  během šesti minut utkání otáčíme a vedli 15:13. Šťastně jsme dotáhli utkání do konce .

UNAVENÉ UTKÁNÍ

HK MĚSTO LOVOSICE - TJ LOKOMOTIVA ČESKÉ BUDĚJOVICE

8:10 (3:4)

Branky: Potůček 3, Řezáč 2, Borovka 1 , Procházka 1, Trnka 1, Vaníček 1, Vlažný 1

Utkání se spíše odehrálo z povinnosti všem již chyběli síly a přesnost, což dokládá poměr branek.  Brankaři na obou stranách měli sice dosti práce, ale střeli již postrádali razanci a přesnost . Do tohoto utkání již nenastoupil zraněný Pepík Kneiflů, kterému se o oslovo přihlásili bolavá záda, které si přivodil na Nadějích v Nymburce.  Příležitost dostala celá lavička.

Po zápase v šatně jsme již věděli, že jsme celou skupinu vyhráli a tak propukli na plno emoce a my jsme si s chutí zakřičeli vítězný pokřik.

Nebudu chválit jednotlivce byla to práce celého týmu a trenérů v jedné kostce.  Pro mě jeden z nejhezčích zážitků v trenérské kariéře.  Moc chlapci děkuji.