Autor: Zdeněk Jiránek <z.jiranek(at)centrum.cz>, Téma: 6. Starší žáci, Vydáno dne: 28. 03. 2010

!!!!!!!!!!!!!!!!!!! P O S T U P U J E M E !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 V.KOLO ŽÁKOVSKÁ LIGA
OSTRAVA

27.3.2010

Na další kolo nás los ČSH zavál na sever Moravy do havířského města Ostravy. Na cestu jsme se letos poprvé vydali o den dříve než bylo naším zvykem, je to jen přece dálka okolo 400 km.

Úvodní zápas:

Lokomotiva České Budějovice - Baník OKD Karviná
12:21 (7:9)
Střelci a sestava: Procházka - Borovka 1, Kneifl 3, Potůček 4 Řezáč 4, Trnka, Vaníček, Vlažný, Větrovec, Veselý

K utkání jsme nastoupili s chutí Karvinou potrápit, i když jsme mysleli, že nepůjdeme do utkání naplno, ale pak v nás vyhrál sportovní duch. Checeme přece hrát a ne jen taktizovat, což se párkrát nevyplácí.
Začali jsme z velmo pozornou obranou za, kterou výborně chytal Prochy. Dlouho jsme drželi se soupeřem kroka ještě rři minuty před koncem poločasu jsme vedli o jednu branku. Konec jsme bohužel nezvládli a dostali jsme tři branky za sebou. poločas prohráváme 7:9
Start do druhého poločasu nám vůbec nevychází a prvních osm minut prohráváme 4:1, čímž se soupeř uklidnil a z nás se stali jen statisti. Soupeřů bylo plné hřiště. Škoda rozdíl devíti branek byl až moc krutý, ale zároveň zcela zasloužený.

Jihozápadná derby podruhé za sebou

SSK Talent 90 Plzeň - Lokomotiva České Budějovice
12:19 (6:6)
Střelci a sestava: Procházka - Borovka 3, Kneifl 4, Potůček 4 Řezáč 3, Trnka 5, Vaníček, Vlažný, Větrovec, Veselý

Na tým z Plzně jsme si celkem věřili, že by to mohl být zápas, který bychom mohli vyhrát. Od začátku se nám, ale lepila smůla na ruce a první branku jsme vstřelili až ve 12. minutě a to svítilil stav 3:0 pro plzeňáky. Ve 14 minutě prohráváme už 5:2, pak nastává ve hře náhlý zlom a otáčíme stav 4 brankami na 6:5 pro nás a mohlo být ještě lépe a Luky nahrává soupeři míč přímo do ruky a ten v posledních vteřinách poločasu vyrovnává na 6:6
Do druhýho poločasu jsme si řekli, že na soupeř vlítnem a pokusíme se zápas otočit a rozhodnout ve svůj prospěch, což se nám náramně podařilo. Druhý poločas excelujeme. První body jsou doma, ale jak správně tušíme ty body nemusí stačit.

Rozhodující utkání v ostravském kotli

Sokol Ostrava - Lokomotiva České Budějovice
17:21 (6:9)
Střelci a sestava: Procházka - Borovka , Kneifl 5, Potůček 10, Řezáč 3, Trnka 2, Vaníček, Vlažný, Větrovec 1, Veselý

Nejtvrdší družstvo na turnaji podporované fanitickými fanoušky z řad rodičů, bylo hrozbou pro každý tým. Opět jsme začali s velmi soustředěnou obranou se, kterou se soupeři vůbec nevěděli rady a se střelecky disponovaným Potokem. Pocelou první poločas se hrála velmi tvrdá, ale férová hra z obou stran, stále taháme za delší konec a poločas vyhráváme s přehledem o 3 branky. Ve druhém poločase přidali domácí hráči na důrazu, ale kluci stále dobře bránili a nenechali soupeře dostat do tempa a na opak se k Potokovi přidal spřesnou střelbou Pepík a soupeři odskakujeme na 5 branek. Posledních pět minut se pro nás stalo peklem hrajeme ve 4 proti 6 a jednu chvíli asi minutu ve třech, ale kluci dřeli a branku nedostali, Prochy čaroval. Vítězíme a postupujeme.

Poslední utkání - velké trápení a velká únava

Lokomotiva České Budějovice - HK Město Lovosice
15:23 (8:10)
Střelci a sestava: Procházka - Borovka 2, Kneifl 4, Potůček 6, Řezáč 2, Trnka 1, Vaníček, Vlažný, Větrovec, Veselý

Moc se mi toto utkání nechce hodnotit vůbec se nic nedařilo, chyběla chuť, síla zkrátka všechno co je k vítězství potřeba. Lovosice si z nás udělali slalomové tyčky, vycházelo jim úplně všechno na co šáhli. Již dlouho době se nám na Lovosice nedaří zahrát. Rychle je třeba na takové zápasy zapomenout.

Další kolo a již poslední před národním finále se odehraje ve dnech 17.4. nebo 18.4.2010 zřejmě v Plni