minižačky

Autor: Zdeněk Jiránek <z.jiranek(at)centrum.cz>, Téma: 9. Minižačky, Vydáno dne: 27. 04. 2010

SHRNUTÍ PO PŮLCE JARNÍ ČÁSTI



…. po delší odmlce

 

 

Hola, hola, zdravíme všechny čtenáře házenkářských stránek našich nejmenších nadějí. Loňskou sezónu ukončil Čert cup v Mělníku a následoval dlouhý zimní spánek.

 

Po pravdě se nám z něj špatně vstává, přestože žádná z holek tréninky nevynechává, ani nešidí. Prostě zima byla nějaká vybíjecí a na výkonech holek je to trošku znát.

 

Rozcvičkou měl být jarní turnaj na Hájích. Kvalitně obsazený turnaj absolvovala děvčata již loni. Dvoudenní náročný program házené 6+1 dal zabrat všech zúčastněným týmům, nikdo však nepřijel v tak úzkém kádru jako my. Házenkářky Slavie a Hájí měly přeplněnou střídačku, Trenéři Plzně přiznali, že část kádru museli nechat doma, zkrátka pouze Lokotka přijela jen s 6 hráčkami (Terezka Chasáková, Kačenka Kneiflová, Kačka Vazačová, Kačka Dvořáková, Adrianka Farková a Klárka Pluščenková) a brankářkou Markétou. Občas vypomohl Daník, který nás jaksi doprovodit musel. Holky měly ve výkonu obrovské výkyvy. Dokázaly se trápit s týmem Písku, ostudu si uřízly s týmy z Moravy a vyrovnanou hru dokázaly předvést s favority – Slávií, Plzní i domácím družstvem Hájí.Turnaj byl jednoznačně přípravný, aby se ukázaly „zimní ztráty“. Nebylo to tak strašné. Strašné je, když je třeba vystřídat a není za koho.

 

….. a jarní kolo soutěže začalo – zápasem s chlapci Loko A.

 

Tento zápas se mi vzhledem k výkonu dívek snad ani komentovat nechce. Pochválit ale musím naše kluky, kteří udělali obrovský skok dopředu, vědí o sobě a hráli velmi pěkně. Honzík v brance byl doslova nepřekonatelný. Mně je smutno, že holky soupeře zcela podcenily, většinu zápasu se svým chybám chichotaly a výsledkem byla nečekaná prohra 6:9, za kterou prostě dostaly v šatně čočku !!!

 

Písek : Loko B (15:17)

 

Do Písku se nám  nejelo lehce. Byla zima, nevlídno, po prohře s chlapci atmosféra nic moc, touha nezkazit svazovala víc, než touha vyhrát. S Pískem se trápíme skoro vždycky, přestože naše holky celek Písku převyšují o třídu.

 

Setrvalý výkon potvrdila Tezerka Chasáková s 10 brankami a Kačenka Kneiflová s 6 brankami, ze sedmičky pak skórovala Adrianka Farková. Kam se poděla forma Kačky Dvořákové netuší ani ona sama a Klárka občas také neví, zda zrovna útočí či brání. Uhrát solidní výsledek se 2 hráčkami prostě nelze. Holkám chybí konkurence na posty, bohužel. Svým projevem tentokrát holky nepodržela ani Markéta v brance. Hubené vítězství nás ale přesto potěšilo, uffff.

 

Loko B : Jindřichův Hradec (25 : 7)

 

Tímto zápasem si sice holky vylepšily stav svých nervíků, po pravdě ale tento tým není pro naše holky soupeřem, takže dostaly tak trochu za úkol výsledek, tj. vyhrát vysokým rozdílem, a tento úkol splnily. Střely dívek z Hradce byly bezzubé, takže mohla vyniknout Markéta v brance, rychlé přechody do útoku a postupný útok samotný holkám vycházely. Terezka dala 7 branek, Kačka K. 6,  Adrianka 5, Kačka D. 4 a Kačka V. 3.

 

Strakonice B (dívky) : Loko B  ( 16 :13) – 24.4.2010

 

Brzké vstávání do Strakonic se asi nelíbilo nikomu, ale to už tak je. Holky se sice precizně rozcvičily, ale přes všechna doporučení a rady si hrály tu svoji jarní holomajznu a tak tým, který běžně porážely, porazil po tahanici o každý gól tentokrát nás.

Terezka byla na roztrhání a vlastně se divím, že ji obrana nerozdrtila, neboť nápadně vyčnívala, tvořila hru, kterou však ostatní hráčky zahazovaly do autů, v horším případě soupeřkám přímo do ruky.Terezka dala z celkových 13 branek 8.

Adrianka se na pivotu velmi snažila, ale obrana dívek ze Strakonic, které přes zimu neskutečně vyrostly, byla dobrá, dala 1 gól, obětavě bránila. Kačenka Kneiflová (2 branky) nepodává výkon, na který jsme zvyklé a jejích pár gólů navíc nám tentokrát prostě chybělo. Bohužel mě mrzí, že tak kvalitní hráčka si nyní často vede svou a nedbá na rady, potrestání gólem od soupeře bylo nepříjemné. Klárka dala pěkný gól z křídla, sama zpytovala svědomí ze 2 branek z přešlapu a dvou branek ze sedmičky po jejím nepěkném faulu. Ach jo.

Kačenka Vazačová se zabydluje na spojce, nesměle vystřelila jen jednou a byl to gól. Střílet, střílet, střílet!!!

Neskutečně se trápí Kačka Dvořáková, nevím, jak pomoci, nechytí míč, nevystřelí, neubrání, ale sama to ví.

Markéta v brance sice dostala všechny střely neuhlídatelné levoruké spojky, ale nedostala jedinou sedmičku, její výkon byl slušný.

Omlouvám se našim nejmenším (Adélce, Martince a Natálce), že se na hřiště v prvním zápase nedostaly, stále jsem doufala, že holky vývoj utkání otočí.

Nastoupila pouze Irenka Šulistová, která hrála moc pěkně v obraně a velmi šikovně dělala holkám ve druhém pivotu místo k průniku.

Po prohře byla v šatně velká porada. Když si každá z holek sáhla do svého hráčského svědomí, dopočítaly jsme se snadno, jak se prohra navařila. Škoda, veliká škoda!

 

Strakonice A (chlapci) : Loko B ( 20:12) – 24.4.2010

 

No a je to tu! Zdánlivě větší prohra a přesto pochvala. Najednou nastoupily holky jak vyměněné. To je důležité, moc důležité.

Trenér chlapců ze Strakonic přiznal, že měl z našich holek takový respekt, že spolu s p.trenérkou dívek vybrali to nejlepší ze svého širokého kádru.

Holky hrály rychle, dařilo se všem a zahrály si nejmenší dívky.

Terezka přes bolavý prst a koleno opět úžasný výkon ( 4 branky), Kačka K. – juchuú (3 branky), Kačka V. juchuchúúú (3 branky), Adrianka a Kačka D. po jedné. Holky pěkně bránily, Kačka Dvořáková se naštvala sama na sebe a rázem hrála úplně jinou hru. Líbilo se nám to. Adélka, Natálka i Martinka pomohly v obraně, aby si velké holky mohly dáchnout. Nic nepokazily, moc se snažily. Irenka už nemá s velkých holek takový strach a tak s nimi hraje velmi vyrovnanou hru.

 

 

TURNAJ  4+1 – Jindřichův Hradec – 25.4.2010

 

Pouhý den po náročném dvouzápasu ve Strakonicích opět vstáváme na turnaj v Jindřichově Hradci. Stavíme tým Mini a Přípravku.V týmu přípravky jen 1 hráčka na střídání, v miničkách žádná. Je nás tak málo……

 

Přípravka ve složení : Klárka P., Irenka Š., Martinka Sch., Adélka Ch., Natálka K. + brankářka Viktorka G.

Holky hrály velmi pěkně v obraně, pokud vyslyšely rady trenérky Andrey, získaly již v prvních minutkách utkání ( 1x 15min) dostatečný náskok.Útok celkem logicky táhla Klárka a Irenka. Klárka podala velmi slušný výkon, pozorné oko ale vidí, že by mohla dosánout mnohem úspěšnější bilance, pokud by poslouchala pokyny. Má už mnoho zkušeností, aby se útok opíral právě o ni. Irenka vytáhla všechny svoje šance buď na pěkný gól nebo na něj krásně nahrála. Byly s Klárkou prostě k nezastavení. Natálka hezky brání, v útoku se ostýchá, musíme pilovat střelbu. Adélka se občas ztrácí v prostoru, ale při pohledu na bráchu Pepu máme naději, že se i toto vylepší. Škoda jen, že pečlivé kličky z rozcvičce nevyzkouší také při hře.Martinka je obětavá obranářka, ale to chytání míče, to je průšvih. Viktorka v brance je Galiová, no, tak je prostě brankářka. Na svůj první start bude jistě vzpomínat hezky, neboť svými zásahy často holky podržela.Je třeba holčičky moc pochválit, neboť se jako tým umístily na krásném třetím místě.

 

Mini ve složení : Terezka Ch.,  Kačka K., Kačka V., Adrianka F. + brankářka Markéta

Holky byly ještě unavené ze včerejška a tak jim musíme moc poděkovat za podívanou, kterou předvedly, neboť hrály s chutí a byly to opět ty naše šikovné včeličky. Po hřišti se pohybovaly neskutečně rychle a s přehledem. Věděly o sobě, krásně přihrávaly, bezchybně bránily a s trochou hlasové podpory trenérek plnily vše na jedničku. Právem vyhrály svoji skupinu, následně zápas s našimi hochy, kteří byli ve své skupině druzí. Čekal nás soupeř silný- chlapci z Třeboně. Naše holky se nebojí, zahrajou si rády a s chutí do poslední minuty.Jenže v Třeboni patrně panuje velmi tvrdé měřítko faulování. Měla jsem jednu chvíli chuť holky zachránit ukončením utkání. Není třeba vyhrát díky surovým faulům, které nebyly dostatečně ohodnoceny rozhodčím.Takové fauly, které holky schytaly, hraničí s ohrožením zdraví a na to se koukat moc nedá.Holky tedy skončily v turnaji druhé. Při vyhlášení ale sklidily největší aplaus. Zcela zaslouženě.

 

….. tak zase někdy, jo??? ANDREA A VENDULA

 

PS: Všechny šikovný holky na Lokotku!!! Je nás málo.