STARŠÍ ŽÁCI

Autor: Zdeněk Jiránek <z.jiranek(at)centrum.cz>, Téma: 6. Starší žáci, Vydáno dne: 07. 06. 2010

MISTROVSTVÍ ČR V HÁZENÉ STARŠÍCH ŽÁKŮ
KARVINÁ 5 – 6.6.2010

Tak poprvé v historii suchovrbenské házené jsme se probojovali až do závěrečných bojů Žákovské ligy. Finálový turnaj se konal v baště české házené v Karviné, za účasti šesti nejlepších celků, kteří se sem probojovali trnitou cestou základních kol (celkem šest turnajů). Cesta to nebyla vůbec snadná do cesty se nám postavilo celkem 16 týmu z celé ČR s nimiž jsme odehráli 29 nelítostných zápasů o bití či nebití (z toho jsme vyšli celkem 16x vítězně, jednou remízovali a 12x jsme odešli poraženi). Na cestu se s námi vydali rodiče, bohužel jen pár (Řezáčů, Vlažných, Iva Procházků, Andrea Kneiflů) a mezi kotli příznivců ostatních týmů (Veselí kolem 50 lidí) se neztratili a povzbuzovali nás statečně po celou dobu mistrovství. Za to jim moc děkuji a doufám, že se další rodiče přidají v příštím roce. Po dlouhých sedmi hodinách jsme dorazili konečně do Karviné, rychle ubytovat a honem na los. Losovat odešel vedoucí družstva Ivan Vrkoč a jeho ruka vylosovala č. 3, no já chtěl 4, co naplat netrpělivě očekáváme další los. Karviná číslo jedna, Ostrava 4 (stává se naším soupeřem na první utkání), přichází Kopřivnice tahá číslo 2, zděšení dva největší favorité se utkají v prvním zápase celého turnaje. 5 si tahá Talent, 6 zbývá na Veselí.

Tak a jdeme na zápasy je sobota ráno 9:30 hod. první naše utkání

SOKOL OSTRAVA – LOKOMOTIVA Č.B.
19:14 (11:8)
Sestava a střelci: Procházka, Dvořák Martin – Kneifl 4, Vlažný, Řezáč 1, Dvořák Michal, Vrkoč , Trnka 2, Větrovec, Vaníček 1, Potůček 6, Borovka

V prvním utkání jsme si vybrali nováčkovskou daň, na klukách byla zřejmá nervozita přece jen už o něco šlo. Soupeř nás ničím nepřekvapil o jeho tvrdé hře jsme věděli, ale nějak nám nefungovala rozehrávka, a ani pohyb nebyl ten pravý ořechový. Bohužel jsme doplatili na hluchá místa v každém poločase , kdy nám soupeř dal tři branky za sebou, které o vývoji rozhodli. Konečný hvizd, první velké zklamání.
Úspěšnost střelby 58,33 % (24/14)
úspěšnost zákroků brankařů 32,14 %(28/9)

Další zápas začíná 11:45 hod.

KH KOPŘIVNICE – LOKOMOTIVA Č.B.
26:18 (11:11)
Sestava a střelci: Procházka, Dvořák Martin – Kneifl 10, Vlažný, Řezáč 2, Dvořák Michal, Vrkoč , Trnka 2, Větrovec, Vaníček , Potůček 4, Borovka

Proti úřadujícímu mistru republiky jsme nastoupili s odhodláním potrápit a pokusit se první překvapení turnaje. Soupeř po úvodním remízovém utkání s Karvinou měl jednoznačný úkol nastřílet co nejvíce branek - bude rozhodovat skóre. Začátek utkání nás nenašel ve správném tempu a 7.minutě jsme prohrávali 5:2, začínáme vyrovnávat hru a pomalu stahujeme náskok soupeře. Narůstají nám křídla soupeř najednou neví kam dřív skočit stahujeme skóre na 11:11. Do konce poločasu zbývá pět vteřin, rychle rozehrává a Pepík Kneiflů nesmyslně zabrání střele na branku nohou za to dostává dvě minuty.
Do druhé poločasu vstupujeme oslabeni o Pepíka, soupeř utíká na dvě branky. Bohužel opět dostáváme dvou minutový trest, opět prohráváme oslabení 2:0. Soupeře si držíme na dostřel stále o tři, čtyři branky čtyři minuty před koncem prohráváme o 4 branky. Neproměňujeme rychlý protiútok – smůla se nám přilepila na paty a poslední 4 minuty prohráváme 5:1. Škoda.
úspěšnost zákroků brankařů 27,77 %(36/10)

Po obědový zápas 14:55

LOKOMOTIVA Č.B. – HC BANÍK OKD KARVINÁ
26:16 (9:13)
Sestava a střelci: Procházka, Dvořák Martin – Kneifl 3, Vlažný, Řezáč 1, Dvořák Michal, Vrkoč , Trnka 4, Větrovec, Vaníček , Potůček 7, Borovka 1

Fantastický začátek první půle tlačíme na soupeře a ten pod tlakem dělá chyby dostáváme se do vedení, ničíme Karvinou jejich rychlou hrou. Do konce vedeme 9:6 ve 12 minutě, bohužel přichází opět paní Smůla a mi netrefíme snad ani prázdnou branku, nutno podotknout že soupeř zatopil pod kotel a ani změna rytmu hry k ničemu nevedla. Poločas prohráváme o 4 branky. V druhém poločase nám došli síly a s rozjetého soupeře nešlo zastavit. Prohráváme z jasně lepším soupeřem, který s Kopřivnicí je někde o level výše. Přes vysokou porážku jsme odcházeli ze vztyčenou hlavou. Nedali jsme a nic jsme jim nedali zadarmo.
Úspěšnost střelby 47,06 % (34/16)
úspěšnost zákroků brankařů 31,59 %(38/12)

Tak bohužel v sobotu bez bodu a s odhodláním udělat vše pro alespoň jedno vítězství. Přichází neděle a sní první zápas čas 10:30

SOKOL NOVÉ VESELÍ - LOKOMOTIVA Č.B.
20:19 (10:10)
Sestava a střelci: Procházka, Dvořák Martin – Kneifl 6, Vlažný, Řezáč 4, Dvořák Michal, Vrkoč 2 , Trnka 3, Větrovec 1, Vaníček , Potůček 3, Borovka .

Nejkrásnější utkání odehrané chlapci, kde jsme si vybrali kopec smůlu snad na deset let. Kluci dřeli, úžasná agresivní obrana a ještě lepší útok, soupeř s Nového Veselí hrál jak z partesu a tak byla vidět velmi kvalitní házená. Obě družstva se překonávala. Poločasových 10:10 plně odpovídalo hře. Poprvé si musím postěžovat a to na rozhodčí vůbec nezvládli tento zápas a kupili mnoho chyb na obou stranách. Přesto všechno se dostáváme dovedení 13:16, bohužel vzápětí odchází náš hráč na dvě minuty - soupeř snižuje 15:16 (potřebovali bychom na oslabení pana Jandače) za stavu 17:18 trefujeme Pepík spojnici brány o minutu později již za stavu 19:18 máme sedmimetrový hod. Pepík opět trefuje spojnici. Soupeř z brejku vyrovnává, máme míč - Potok roztančí svůj smrtelný indiánský tanec – kroky soupeř střílí 7 vteřin před koncem vítěznou branku. Velký smutek nastal v našich duších. Ještě jsme tak zničené kluky neviděl. Tento zápas nám sebral mnoho sil jak fyzických tak psychických.
Úspěšnost střelby 70,37 % (27/19)
úspěšnost zákroků brankařů 35,48 %(31/11)

zápas o ničem

LOKOMOTIVA Č.B. – SSK TALENT 90 PLZEŇ
20:22 (8:12)
Sestava a střelci: Procházka, Dvořák Martin – Kneifl 6, Vlažný, Řezáč 3, Dvořák Michal, Vrkoč , Trnka 3, Větrovec 3, Vaníček , Potůček 5, Borovka .

Soupeř po ranní porážce od Karviné o 19 branek se soustředil od soboty na jediné utkání s námi zřejmě přijeli na mistrovství s jediným cílem poprat se o poslední místo a to jim dokonale vyšle. Naši hoši po pauze jedno zápasu již neměli sílu na zvrat i když už to vypadalo, že bychom mohli utkání otočit zapracovali páni rozhodčí (hádejte odkud byli ? Kdo řekl, že s Plzně Tak měl pravdu i to se stává, že v takovéhle soutěži se nenajdou rozhodčí z jiných krajů). Už dost fňukání . Kluci hráli z posledních sila a opět mně nezklamali.
úspěšnost střelby 57,14 % (35/20)
úspěšnost zákroků brankařů 24,13 %(31/11)

BRANKAŘ: BUKOVSKÝ MAREK (KH KOPŘIVNICE)
LEVÉ KŘÍDLO: NAVRÁTIL OLDŘICH (HBC KARVINÁ)
LEVÁ SPOJKA: ZIMA DAVID (KH KOPŘIVNICE)
STŘEDNÍ SPOJKA: GASIOR JAKUB (HCB KARVINÁ)
PRAVÉ KŘÍDLO: HANUS JAN (KH KOPŘIVNICE)
PRAVÁ SPOJKA: KNEIFL JOSEF (LOKOMOTIVA ČESKÉ BUDĚJOVICE)
PIVOT: BALOGA MATOUŠ (SOKOL OSTRAVA)

SLOVA NA ZÁVĚR:
Chtěl bych touto cestou poděkovat všem hráčům za vzornou reprezentaci našeho oddílu a jihočeské házené a hlavně si uvědomte, že jste na 6. místě v České republice o tom se mi před začátkem soutěže ani nezdálo. Dále přece jste přeci vítězové Jihočeského kraje a s trochou nadsázky jste 2 na mistrovství Čech .
Chtěl bych poděkovat celému realizačnímu týmu za skvělou práci, i když to někdy hodně zaskřípalo a všem fandícím rodičům.

Nezapomeňte 18.6.2010 18:00 hod na dohoznou . Pozor v 18:00 je slavnostní výhoz, tak už 17:45 na hřišti převlečeni.