Aktuálně......
HÁZENÁ V TV
PŘEČTĚTE SI.....
NÁBOR NOVÝCH ČLENŮ
Trvalý nábor do družstev minižactva, chlapci a devčata. Chcete si vyzkoušet házenou ? Ptáte se kdy a kam ?

Najdete nás v areálu TJ Lokomotiva České Budějovice (na konečné linky MHD č.9 v Suchém Vrbném) a to přímo v nové sportovní hale.
Přijít můžete každý den od 15,30 - 19,00 hod.
Co s námi můžete zažít - turnaje po celé České republice, ale i v zahraničí (Slovinsko, Rakousko, Maďarsko, Španělsko.....)
Nevadí kolik ti je let jestli 5 nebo 15 přijď a vyzkoušej si něco jiného, anebo radši ležíš u počítače a televize ? Tvoje chyba, tak vypni vše přijď si užít.
1. Ženy

PŘEDSTAVUJEME

KRISTÝNA SEL.

KRISTÝNA SELICHAROVÁ
IVH Västerås  (Sweden)
narozena: 21. června 1985
znamení : RakÚSPĚCHY
Mistr ČR 2006/2007 (DHC Slavia)
Dvakrát stříbrná medaile
Dvakrát bronz

KRISTÝNA SEL. II

DOTAZNÍK

Přezdívka

Týna

Kde jsi se narodila?

České Budějovice

Kde jsi začínala s házenou?

TJ Vltava České Budějovice

Za jaké týmy jsi hrála ?

TJ Vltava ČB, Loko ČB, Slavia Praha,  IVH Västerås  (SWE), reprezentační výběry ČR

Co studuješ nebo jsi studovala?

VŠE

Házenkářský vzor (český, zahraniční)?

Lenka Černá

Nejhezčí sportovní zážitek?

 Plážovky v Bělé p. Bezdězem

Oblíbený film (herec, herečka):

František je děvkař - Richard Gere

Tvůj vysněný klub?

nemám

Největší házenkářský sen?

nemám

Před zápasový rituál?

Plechovka RedBullu

Záliby (mimo házené)?

Squash, plavání, kamarádi, cestování

Oblíbená muzika (interpret)?

Divokej Bill, Nickelback, Rob Thomas, …

Oblíbené jídlo a pití?

Nudle s mákem, zelený čaj

Nejoblíbenější činnost?

Procházky se psem

Nejméně oblíbená činnost?

Rozcvička před tréninkem

Největší kamarád v týmu?

Na Slávii to byla Eva Průšová, v nároďáku Klára Zachová

Jací klucí se ti líbí?

Hmm, zapeklitá otázka…abych pravdu řekla, pokaždé překvapím sama sebe :o)

Navštěvuješ naše stránky www.hazena.lokocb.cz ?

Nepravidelně…

Kdo je tvým největším fanouškem?

mamkakristýna repre


                                                   ŽIVOTOPIS
Začala jsem s házenou v sedmi letech. Tenkrát přišel kdosi do školy s tím, že se pořádá nábor a já si řekla, že to zkusím… Až po cestě do tělocvičny jsem ale zjistila, že házená se nehraje na koše a že má obava, že se do něj nebudu umět trefit byla úplně mimo mísu. Když se mi pak teta pokoušela vysvětlit, jak vypadá házenkářské hřiště a že se to hraje na branky, bylo to pro mě jako objevení Ameriky :o)
Po náboru mi trenér Mika řekl, že mám přijít v úterý na trénink a že budu hrát na pravém křídle. (kde to „křídlo“ hraje, mi pak vysvětlil strejda fotbalista) Tak jsem se tedy dostala k házené.
Na Vltavě v Českých Budějovicích jsem hrála do 15ti let. Nejprve pod vedením pana Miky a paní Beňové a od nich jsem pak přešla k panu Váchalovi, Kolářovi, Lávičkovi a paní Jíšové. V dorostenkách jsme pak celé družstvo přešly do Lokomotivy k panu Reitmaierovi. Zde jsem strávila dvě sezony a v 17ti odešla do Slávie Praha. Tam jsem byla první rok v SCM u trenérů Škardy a Červenky a po roce jsem odešla do žen Slávie, kde nás trénovali postupně: Kumpán, Pína, Schmid, Zeman a Ku?ka.
Do reprezentace jsem se dostala poslední rok v Lokomotivě, když přijel na turnaj v Budějicích tým Pardubic, který trénoval tehdejší reprezentační trenér dorostenek, R. Kumpán. S reprezentací jsem se zúčastnila:
2003 ME v Rusku (dorostenky) trenéři: Kumpán a Papežová
2003 MS v Makedonii (juniorky) trenéři: Škarda a Střelec
2004 ME v Olomouci (juniorky) trenéři: Babák,Zeman
2005 MS v Brně (juniorky) trenéři: Babák, Zeman
2005 ME v Maďarsku (ženy) trenéři: Krejčíř,Dvořák

ZPOVĚĎ:

Jak velký byl přechod z Lokotky do házenkářského giganta do Slávie Praha. Pokud si dobře pamatuji, bylo přece jen 17 let ? (bára)
Teď na to vzpomínám jen v dobrém, ale přiznávám, že jsem si nejednou pobrečela do polštáře a dokonce jsem chtěla po několika měsících utéct zpátky do Budějic, i když to bylo spíš kvůli škole. (Doteďka se mi kvůli tomu holky smějí  )

Ráda bych se zeptala jaké země jsi navštívila s házenou? (klárka)
Slovensko, Chorvatsko, Polsko, Německo, Švýcersko, Rusko, Itálie, Norsko, Švédsko, Dánsko, Rumunsko, Maďarsko, Francie, Brazílie, Rusko, Makedonie, Lucembursko, Holandsko (to je asi všechno…)

ČSH: Kristýno, vra?me se k závěru loňské sezóny, kdy jsi hrála ve Slavii Praha. Proč jsi se rozhodla, že chceš z české soutěže odejít a jaké byly možnosti tvého dalšího angažmá?
Kristýna Selicharová: „Mým snem vždy bylo zahrát si v zahraničí. Loni se sešlo víc faktorů, které nahrávaly tomu, abych takzvaně zvedla kotvy. Navíc jsem ve Slavii strávila 6 let a měla jsem pocit, že už je čas jít dál. A jaké byly možnosti? Postupně mě kontaktovaly kluby z Francie, Švédska a Slovinska.“ (použito z rozhovoru na ČSH)

Proč jsi se nakonec rozhodla právě pro Švédsko?
„Jelikož jsem v době svého odchodu měla ještě platnou smlouvu na Slavii, tak na výběr klubu měla vliv zejména jednání Slavie s jednotlivými kluby. Ve Västerås jsme ale v květnu odehrály kvalifikační zápas s reprezentací a tak jsem aspoň měla jasnější představu, co mě zhruba může čekat.“ (použito z rozhovoru na ČSH)

Již víme proč ses rozhodla pro Švédsko, ale přece jen mi to nedá, abych se nezeptal,  nelákala Tě přece jen Francie? Pro mladou dívku skýtá přece jen více zábavy než studené Švédsko. ( redakce)
Každá země a každý národ má něco do sebe… Když porovnám své zkušenosti ze Švédska a to, co slyším od holek, které hrají ve Francii, tak musím říct, že jejich život na jihu je o dost živější…kdybych se teď měla rozhodovat, tak si vyberu spíš Francii.

Na jakém postu jsi začala hrát házenou a nelákalo tě to někdy utéct z branky a jít střílet góly? (Honza)
Nejdřív mě trenér dal na pravé křídlo…pak mi řekl, že na tom hřišti lítám jako vítr v bedně, tak a? jdu na pivota a nakonec jsem si vybrečela branku. Přišlo ale i období, kdy jsem škemrala, abych mohla jít taky hrát do pole, protože v brance byla nuda. Tenkrát mi ale trenér Váchal vysvětlil, že ty holky v poli jsou všechny stejný a že všichni kluci budou koukat hlavně do branky na mě – tak mě přesvědčil, abych tam zůstala :o)

Jak se liší házená v Česku a ve Švédsku? (Mates)
Řekla bych, že co se ženské házené týká, tak je o něco rychlejší. Největší rozdíl ale vidím v přístupu hráček k tréninku a ke všemu, co k tomu patří. Nesetkala jsem se s tím, že by někdo reptal, že se jde běhat nebo do posilovny. U nás trénujeme, protože musíme – tady trénují, protože chtějí…

Chytala jsi v národním týmu společně Lenkou Černou asi to byla pro tebe velká škola? Jaký je rozdíl mezi Lenkou Černou jako brankařkou a trenérkou?
Lenka pro mě dřív byla ikonou… Nikdy mě nenapadlo, že bych si s ní mohla zahrát, nebo že by mě trénovala. Jsem š?astná, že se můžu učit od tak skvělé brankářky, jako je ona. Rozdíly mezi tím, jestli jsme zrovna v pozici hráčka trenérka nebo jako spoluhráčky, nedělám. Je to stále autorita…

Jaká je tvá úplně nejlepší kamarádka mezi házenkářkami ? (Lucinka)
Eva Průšová (nyní hraje v Liberci)

Co budeš dělat až skončíš s házenou, vím že je to ještě daleko, ale určitě máš nějakou vizi do budoucna? (bucek)
Jé, to je těžká otázka! Kéž bych to věděla… Nemám nějaký konkrétní plán, ale určitě si chci dodělat ještě dva roky navazujícího magisterského studia. Uvidíme, kam mě pak vítr zavane.

Je možné, že se někdy vrátíš zahrát do Budějc? (petr)
Kdyby o mě měli v Budějicích zájem, tak proč ne? Myslím, že je dobře, když se hráči vracejí tam, kde začínali a předávají něco ze svých zkušeností mladším. Záleží ale na tom, jestli se rozhodnu žít v Budějicích nebo v Praze. Zatím se vidím spíše v Praze, ale kdo ví…

Jak tě přijali hráčky ve tvém švédském působišti a už se domluvíš švédsky? (Standa)
Holky mě vzaly myslím naprosto v pohodě a hodně se snaží, abych se tady cítila co nejlépe. Když jsem teď byla na turnaji v Chebu, tak se domluvily, že už na mě budou mluvit jenom švédsky a zatím to docela funguje.

Po shlédnutí webových stránek klubu jsem nabyl dojmu, že jsi v týmu jediná legionářka, je to mu tak ?Jak se na tebe hráčky dívají jako na jedinou profesionální hráčku? (bucek)
Ano, to je pravda, jsem zde jediná legionářka.Když jsem zjistila, že budu jedinou profesionálkou v týmu, tak jsem se docela obávala, že to bude pro spoluhráčky problém. Musím ale říct, že jsem z jejich strany nikdy nepocítila, že by na to koukaly nějak špatně. Možná jsem jim ale jenom nerozuměla :o)

Mohla by jsi v kostce představit tvůj nynější klub ve Švédsku ? (bucek)
Västerås je tým, který v minulých sezónách patřil spíše mezi průměrné týmy ve zdejší nejvyšší lize a i před sezónou nám novináři typovali, že se umístíme někde okolo 6. místa. Pro tuto sezónu se ale podařilo sestavit sice mladý, ale velice kvalitní tým, který si vybudoval respekt.

Jak vypadá denní program profesionální hráčky ? (pavel)
To je všude různé. Já mám čas chodit do školy, protože máme tréninky jen jednou denně. Můj všední den tedy vypadá tak, že ráno vstanu v sedm hodin, jedu na kole do školy na švédštinu (na kole se tu jezdí za jakéhokoli počasí) a večer na trénink… Ale holky, které hrají v plně profesionálních klubech mají samozřejmě tréninky dvakrát denně.

Máš nějakého kluka ? (redaktor Plesku )
Nemám.

Co děláš nejraději mimo házenou? (marek)
Užívám si kamarádů a rodiny!

Přečetl jsem si na webu, že nejraději máš těstoviny. Protože jsou rychle hotové, ale otázka zní umíš taky uvařit národní jídlo (svíčková nebo knedlo, zelo) ? (bucek)
Nejsem dobrá hospodyňka…neumím! Ale mám v plánu se to naučit – už tisíckrát mě tu kamarádi prosili o svíčkovou nebo něco jiného z naší tradiční kuchyně a jejich zklamání z toho, že to neumím, pro mě bylo velkou motivací, abych s tím začala dělat.


Moc děkujeme za rozhovor. Přejeme ti všichni na Lokotce hodně sportovních a životních úspěchů.


| Autor: Zdeněk Jiránek | Vydáno dne 21. 03. 2009 | 5496 přečtení | Počet komentářů: 12750 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS . Webdesign by msv 2006, Ceske Budejovice.