Aktuálně......
HÁZENÁ V TV
PŘEČTĚTE SI.....
NÁBOR NOVÝCH ČLENŮ
Trvalý nábor do družstev minižactva, chlapci a devčata. Chcete si vyzkoušet házenou ? Ptáte se kdy a kam ?

Najdete nás v areálu TJ Lokomotiva České Budějovice (na konečné linky MHD č.9 v Suchém Vrbném) a to přímo v nové sportovní hale.
Přijít můžete každý den od 15,30 - 19,00 hod.
Co s námi můžete zažít - turnaje po celé České republice, ale i v zahraničí (Slovinsko, Rakousko, Maďarsko, Španělsko.....)
Nevadí kolik ti je let jestli 5 nebo 15 přijď a vyzkoušej si něco jiného, anebo radši ležíš u počítače a televize ? Tvoje chyba, tak vypni vše přijď si užít.
9. Minižačky

Minižačky 4+1 Jindřichův Hradec – hotovo

Lahodná hra a solidní umístění na turnaji v JH.Do Hradce tentokrát vyrazilo 14 děvčat se dvěma trenéry. Děvčata opět obsadila kategorii přípravka i kategorii mini, tentokrát pod označením Loko“B“ - dívky.

 

Nejprve k přípravkám:

Pokusím se o stručnost, nebo? některé zápasy přípravky probíhaly současně s minižačkama a nemohl jsem je tudíž řádně sledovat.

Kategorie přípravky byla rozdělena do dvou skupin navzájem propojených pomocí zápasů o umístění. Naše holky obsadily druhé místo ve skupině a zápas o celkové třetí místo vyhrály – celkově tedy hezké 3. místo.

 

Skupina:

Loko dívky x Strakonice  7:11 (myslím)

Holkám utekl začátek. Potom celkem vyrovnaný průběh ve kterém si Strakoničtí udržovali mírný odstup.

 

Loko dívky x Třeboň“A“  9:??(méně než 9)

První vítězství. Ujasnění na postu brankařky umožnilo více rozvinout útok.

 

Loko dívky x JH“B“ 20:?? (méně než 20)

Jasná převaha. Děvčata si s chutí zastřílela. Gól Terezky Baboučkové – gratuluji (jako by to ta holka už někdy hrála).

 

O 3. místo:

Loko dívky x Třeboň“B“ 16:8

Také poměrně jasné vítězství. První gól Anetky Volfové – gratuluji.

 

Jednotlivci:

Kačka Kneiflová – (21 branek). Hraje naplno v obraně i v útoku. Tentokrát, kromě tradiční role tahouna družstva zvládla hrát i pro absolutní nováčky. V posledních dvouch utkáních střílela opravdu pouze když už to jinak nešlo. Většinu přihrávek rozdávala na své začínající spoluhráčky a umožňoval jim prosadit se do střeleckých pozic. Výborný přístup pro rozvoj celého družstva.

 

Adrianka Farková – (17 branek). Tentokrát měla pomalejší rozjezd. Proti Strakonicím to vypadalo, že ještě spí, a že její střely ani nedoletí do brány. V dalších třech zápasech se ale rozhýbala. Opět opora družstva.

 

Kačka Vazačová –(12 branek). Další z opor. Svědčí jí když hraje a nemá vedle sebe výrazně lepší hráčky. Musí hrát za sebe a prosazovat se samostatně. To se jí v Hradci náramně dařilo.

 

 

Anetka Volfová – (1 branka). Ze začátku nejspíš nevěděla co vlastně hrát. Pak se ale rozehrála a v posledním zápase bránila i útočila jak se patří. Svůj výkon také ozdobila nádhernou brankou.

 

Terezka Baboučková – (1 branka) Od začátku turnaje bylo vidět, že již není úplným nováčkem (i když část prvního zápasu chytala). Věděla jak bránit i jak útočit a střílet. Ze svých střel jednu proměnila (v předposledním zápase) a měla i další šance. Má dobrou orientaci při hře, jen by to chtělo možná trošku zrychlit.

 

Markétka Kubátová – Úplný nováček. Vzhledem k tomu, že jsme před turnajem nehráli čtyřkovou házenou na tréninku ani jednou, se ve hře velice rychle zorientovala. Dobře bránila a dostala se i do slibných střeleckých pozic. Zatím si nejspíš tolik nevěří a často v těchto pozicích ještě přihrává spoluhráčkám. Až zlepšíme důraz při střelbě tak to bude ono.

 

Klárka Pluščenková – Také nováček. Od druhého zápasu chytala a to výborně. Nebojí se míče a dobře rozehrává. Navíc má dobrou a důraznou střelu. Tyto předpoklady ji v budoucnu předurčují spíše pro hru v poli. V tomto turnaji však bylo její chytání základem úspěchu družstva. Až si ozkoušíme čtyřkovou párkrát i na treninku, jistě se její střelecké možnosti projeví i v útoku.

 

Minižačky:

Průběh turnaje kategorie mini jako by kopíroval turnaj v Třeboni před čtrnácti dny. Jen předvedená hra byla ještě o něco lepší (to je důležité) a umístění o malinko horší – 4. místo (to je jedno).

Myslel jsem, že jsme v Hradci trochu oslabeni o Sašu Šírkovou a nevěděl jsem zda ji dvě nové tváře v týmu (Saša Matoušová a Denča Tomášková) dokáží nahradit. Oběma hráčkám, které se navíc v kategorii mini objevily poprvé se to podařilo.

Po výborném výkonu celého týmu se na druhém až čtvrtém místě objevily spolu s námi další dvě družstva a o našem čtvrtém místě rozhodl pouze vysoko prohraný zápas s našimi kluky.

 

Loko“B“ x Loko“A“ 4:14

Z počátku velmi vyrovnaný zápas. Bohužel nedůrazná a nepřesná střelba a poměrně dost gólu z křídel do naší brány stanovilo hodně jednostranný výsledek. Předvedený výkon však nebyl až tak špatný a dalo se tušit, že se děvčata rozehrají.

 

 

Loko“B“ x Třeboň“B“ 10:9

Kluci z třeboňského béčka byli posíleni oproti turnaji v Třeboni o jednoho šikovného hráče. Naše holky však bojovaly na doraz. K rychlé hře přidaly poměrně zdařilou střelbu z dálky a z levého křídla. Tento těsný a vybojovaný zápas holky nakopl k dalším výborným výkonům.

 

Loko“B“ x Jindřichův Hradec“B“  12:4

Z počátku jsem měl trochu obavy. Naše hráčky mě však brzo uklidnily a s přehledem soupeře uběhaly.

 

Loko“B“ x Jarošov nad Nežárkou 9:4

Soupeř s dvojicí nebezpečných hráčů. Na naší straně však bylo nebezpečných hráčů šest a spolehlivá golmanka.

 

Loko“B“ x Jindřichův Hradec“A“ 9:3

Podobně jako u hradeckého béčka si naše holky poradily s celkově vyšším soupeřem svou pohyblivostí.

 

 

Loko“B“ x  Třeboň“A“ 9:13

Sice porážka, přesto však náš nejlepší zápas na turnaji, ne-li nejhezčí zápas turnaje vůbec (vyrovnaný, rychlý a čistý - srovnání snese snad jen zápas našich kluků s tímto soupeřem – pěkná řežba).

Do hry jsem nasadil obměněnou sestavu s rychlými hráči (zleva – Saša, Terka, Verča, Denča). Tato pružná a rychlá obrana na třeboňské platila a zápas se táhl o gól pro jedno i druhé družstvo. Saša s Denčou třeboňská křídla úplně vymazaly a kluci to museli tahat přes středy. Tam však bylo poměrně husto, protože rychlé křídelní hráčky stačily vypomáhat i spojkám. I po prostřídání Peti a Kačky jsme se stále drželi ve vyrovnané hře. Dařila se hlavně střelba z dálky (třeboňský brankař tentokrát nebyl tak neprůstřelný) a z křídla. Také pár rychlých protiútoků vyšlo. To vše jištěno výbornou Markétkou v bráně. Až v samém závěru nás třeboňští kluci přetlačili.

 

Jednotlivci:

 

Markétka Scheichlová – brankařka. Opět vynikající s drobnou výtkou. V zápase s našimi kluky a také s třeboňskými ji utíkaly střely z křídel. Při střele šla do pokleku a vůbec tak nevyužívala nohy. Navíc při tom odkryje vnitřní tyč. Tam také šla většina gólů z křídla. Při pokleku se navrch dvakrát nebo třikrát ujaly dudy. Na tom ale určitě zapracujeme.

 

Pe?a Chrástková (4 branky) – Dobrá bojovná obrana. V útoku se mi líbí vždy začátek kličky nebo náběhu. Proti zdatnějším soupeřů však akce zůstává nedokončena. Chce to větší důraz spojený s vyšší rychlostí a silou. Také střelba je stále „tak trochu s loktem dole“ a postrádá důležitou razanci.

 

Denča Tomášková – Výborná, důrazná a pohyblivá obrana. Rychlé nohy jí dokonce poslaly do několika šancí. Tady bohužel naráží na chabou střelu (loket dole). Střílet, střílet a opravovat a střílet.

 

Verča Vlažná (15 branek) – Ke klasické rychlosti a důrazu v obraně přidala skvělou střelbu z dálky (jen s tím náběhem a kličkou to stále trochu vázne).

 

Kačka Dvořáková (10 branek) – Zdařilý výkon se seběhy z levého křídla a s platnou střelou z výskoku přes obranu. Jen ta obrana je občas trochu pomalá.

 

 

Saša Matoušová (7 branek) – Super výkon na levém křídle. Konečně hráčka která dokáže hru roztáhnout a pak využít volného prostoru na křídle k tvrdé střele  ze slušného úhlu. Při hře na levé spojce pak dokáže stáhnout obranu svým agresivním náběhem a poslat míč dál na křídlo. V obraně toho oběhá za dva – až se třeboňáci divili.

 

Terka Chasáková (18 branek) – To nejlepší nakonec. Rychlost, přehled, načasování pro vypíchnutí přihrávky, střelbu i obranu má výtečnou. Tak jedině snad – občas by to chtělo kličku i vlevo.

 

No a to je všechno.

R.G.

 


| Autor: Roman Gottfried | Vydáno dne 28. 04. 2009 | 509 přečtení | Počet komentářů: 3119 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS . Webdesign by msv 2006, Ceske Budejovice.