Aktuálně......
HÁZENÁ V TV
PŘEČTĚTE SI.....
NÁBOR NOVÝCH ČLENŮ
Trvalý nábor do družstev minižactva, chlapci a devčata. Chcete si vyzkoušet házenou ? Ptáte se kdy a kam ?

Najdete nás v areálu TJ Lokomotiva České Budějovice (na konečné linky MHD č.9 v Suchém Vrbném) a to přímo v nové sportovní hale.
Přijít můžete každý den od 15,30 - 19,00 hod.
Co s námi můžete zažít - turnaje po celé České republice, ale i v zahraničí (Slovinsko, Rakousko, Maďarsko, Španělsko.....)
Nevadí kolik ti je let jestli 5 nebo 15 přijď a vyzkoušej si něco jiného, anebo radši ležíš u počítače a televize ? Tvoje chyba, tak vypni vše přijď si užít.
8. Mladší žáci

Turnaj Izola

Mladší žáci Loko na turnaji ve slunném Slovinsku


   Ve dnech 29.6. - 6.7.2009 se zúčastnilo, společně s družstvem starších žáků, i naše značně prořídlé družstvo mezinárodního turnaje ve Slovinské Izole. Přeci jen vyrazit na takovýhle turnaj jen s osmi hráči, je už určité dobrodružství, ale nebudeme předbíhat.
   Cesta do dějiště turnaje proběhla v celku bez problémů a do úterního rána nás přivítalo teplo a sluníčko. Po nezbytných peripetiích s placením a ubytováváním vyrazili všichni "účastníci zájezdu" k vytouženému odpočinku a koupačce, k té velké slané louži. Odpoledne už bylo jasné i rozlosování a samozřejmě, že to nemohlo být horší. Los nám přisoudil skupinu B, která ovšem hrála v Koperu na hřišti Bonifika A. Takže dalších 10éček za každého za jízdenku a můžeme vyrazit na večerní slavnostní zahajovací ceremoniál.
   1.7.2009 - První zápas turnaje začínal pro nás v docela příznivých 9:20h.
LOKOMOTIVA CB/CZ - RK CIMOS KOPER/SLO   8:30
Vaníček 4, Veselý 3, Borovka 1
Od začátku tohohle zápasu bylo bohužel vidět, kdo bude na hřišti pánem. Ne že by se klukům nechtělo, ale domácí tým byl jednoznačně lepší a vyšší. V zápase si zahrál každý, ale bohužel góly se podařilo dát jen trojici nejodvážnějších. Bohužel se nám v posledních minutách nepodařilo ubránit alespoň tu "třicítku".
No nic, je to za námi a pro dnešek s házenou končíme. Vyrážíme zpět busem do Izoly, stavíme se na obídku a hurá k moři. Odpoledne koupačka, skákačka, zmrzlina. Po večeři dáváme celému družstvu rozchod s tím, že budou chodit pohromadě, budou na příjmu a hlavně nechodit k moři. Večer jsme všichni a uleháme.
   2.7.2009 - Dneska hrajeme až večer, a tak po snídani vyrážíme na druhou pláž, kde jsou i skluzavky. V areálu je i beachvolejbalové hřiště. Míč na tento sport se nám bohužel nepodařilo ulovit, a tak se jdeme koupat, lovit mořské potvory a jen tak lenošit. V poledne otevřel místní panáček klouzačky, tak jsem koupil klukům každému dvě jízdy. Po jejich absolvování jsme ale zjistili, že by bylo možná lepší si dát zmrzku. Moc to totiž nejelo, ale zkusit se má všechno. Kolem jedné vyrážíme na oběd, pro balíček s večeří a vyrážíme busem do Koperu.
Druhý zápas začíná v 17:20h, asfaltový povrch na hřišti Bonifika A je nepříjemně rozpálený, ale jdeme na to.
RK PREVENT/SLO - LOKOMOTIVA CB/CZ   9:19
Borovka, Dvořák, Vaníček, Veselý po 2 a Novotný 1
Zápas opět s domácími Slovinci byl o trochu lepší než ten první. Horko bylo opravu veliké, ale s tím se musí počítat. Bylo vidět, že se hra nepatrně zpřesnila a všichni nechávali na hřišti spoustu sil. Bohužel další prohra. Pozitivem byla určitě rozšiřující se tabulka střelců.
Třetí zápas 19:20h, moc odpočinku nebylo, ale my jdeme s chutí na dalšího soupeře.
CD CALASANZ/ESP - LOKOMOTIVA CB/CZ   8:18
Vaníček 5, Veselý 2, Borovka 1
Večer bylo už docela příjemně. Bohužel nám se od začátku zase nedařilo. Španělé si s námi hráli jak kočka s myší. Střeleckou formu nechali asi kluci doma a bohužel bez gólů se zápasy vyhrávat nedají.
Po zápase stíháme bus do Izoly bez problémů a po vybalení věcí razíme do víru noční Izoly. Éčka jsou v peněženkách, tak už jen sestavit skupinky, vzít telefony a do večerky máme volno.
   3.7.2009 - Dneska je zase od rána teplo a bude ještě hůř. V dnešním plánu je totiž jen krátká dopolední koupačka, oběd a poté již nasedáme na bus do Koperu. Čekají nás poslední dva zápasy ve skupině. Na mančaftu je vidět, že už by chtěl vyhrát a já mám ten samý názor - spíš přání.
Čtvrtý zápas 14:00h, ukrutné vedro na hřišti, i když dopoledne trochu sprchlo.
RK ŠKOFLJICA/SLO - LOKOMOTIVA CB/CZ   15:20
Borovka 9, Veselý 5, Dvořák, Vaníček, Vazač po 2
Konečně zápas podle našeho gusta. Od začátku to vypadalo jako házená. K celkovému dobrému dojmu z utkání přispěl i výkon mezinárodní česko/slovenské dvojice rozhodčích, která pískala snad poprvé v turnaji "rovinu". To se ale nelíbilo našim, bohužel ne vždy, herně temperamentnějším soupeřům. Vítězství bylo zasloužené a kluci měli opravdu radost.
Pátý zápas v 15:20h byl posledním zápasem ve skupině. Odpočinku moc nebylo, ale výhra mančaft "nakopla".
RK CROATIA OSIGURANJE B/CRO - LOKOMOTIVA CB/CZ   14:15
Vaníček 9, Borovka, Veselý po 2, Dvořák, Novotný po 1
Tenhle zápas byl asi nejtěžší ve skupině. Tahat se se soupeřem neustále o branku je vždycky nepříjemné. Zvláště, když se jedná opět o ten jižní národ. Co nedokázali Slovinci, ukázali nám Chorvati. Sérií opravdu hrubých zákroků se to snažili klukům znechutit. Díky již zmiňovaným rozhodčím se jim ale podařilo jen neustále oslabovat svůj tým. Na druhé straně se střelecky dařilo Tomovi, a tak tahali Loko?áci po celou dobu za delší konec.
Snad tedy poslední cesta busem do Izoly. Jdeme rovnou na véču a pak jen čekat na to, jak dopadnou boje v dalších skupinách a jestli postoupíme dál. Je pravda, že s nějakou extrémní rychlostí se zpracováním výsledků si pořadatelé hlavu nelámou. A tak až kolm jedenácté je jasné, že si zahrajeme ještě alespoň jeden zápas, a to v sobotu ráno. Večerka je stanovena na půlnoc a kluci se na ráno těší.
   4.7.2009 - ráno na snídani a konečně si zahrajeme v Izole na hřišti Vojke Šmuc.
Zápas o postup v 9:20h, za podpory zbytku výpravy.
RD ISOLA/CRO - LOKOMOTIVA CB/CZ   21:17
Borovka 9, Vaníček 7, Veselý 1
Zápas o další postup v turnaji mohl začít. Začátek se nám vydařil a drželi jsme se soupeřem krok, občas jsme byli i vpředu. Pak se ale projevil domácí tým sérií rychlých protiútoků, filmových vystoupení hráčů, a bez nadsázky i výkon domácí dvojice rozhodčích. Kluci bojovali za skandování celého zájezdu. Domácí si výhru vzít nenechali. Tenhle zápas bolel, ale myslím, že nám hodně dal.
Po zápase slíbený meloun, který klukům koupila Jitka za jejich bojovnost, a pak jako každý den obídek a odchod na koupačku, skákačku a zmrzlinku. Večer pohodovka po městečku a malinko prodloužená večerka.
   5.7.2009 - Dnešní den je bohužel nejsmutnější z celého týdne. Vždy? večer odjíždíme domů. Ale nebudeme předbíhat, po snídani samozřejmě k moři, užívat si sluníčka a vodičky. Po obědě nás čeká další "vopruz". Musíme sbalit ležení a připravit si vše do busu. To se ale podařilo v rekordně krátkém čase. Takže znovu vyrážíme k vodě a kolem páté už se celá výprava trousí na centrální kurt, kde se přiravují starší dorostenci Třeboně na finalový zápas. Za vydatné podpory našich hrdel se "kapříkům" na suchu daří a vítězí rozdílem jediného gólu. O mentalitě domácích hráčů nemá snad ani cenu psát, a tak bude muset Erimák dát do placu novou sadu dresů. Po krátkém rozchodu se scházíme na večři v restauraci "Na růžku", servíruje se pizza a každý si pochutnává. Po večeři poslední rozchod, kolem 22.hodiny se scházíme, usedáme do busu a odpočinutý Standa Beránek nás veze k domovu.
   6.7.2009 - Po několika hodinách, několika žaludečních příhodách přistáváme na Loko. Je tu trochen zima, ale lepší to zatím nebude.
   Závěrem bych chtěl všem klukům poděkovat za vzorné chování (až na poslední večer, ale to už je doufám za námi a všichni si to budou pamatovat) a plnění všeho co se jim řeklo. Velikým překvapením byl pro mě výkon Tomáše Vaníčka, který byl opravdu nejplatnějším článkem celého týmu. Pochvalu zaslouží i Šána, který odehrál celý turnaj i přes nedávný těžký výron v kotníku. Veslo podal spíš ustrašený výkon, ale doufám, že už to bude v poho. Dvořka jsem myslel, že dá víc branek, ale i tak spokojenost. Vajíčko chytal se střídavým úspěchem, ale přesto má taky pochvalu, musí určitě povyrůst. Překvapením byl určitě Venca, který byl jako benjamínek výpravy super. Vazy tochu zaostal za svým maximem, snad se to zlepší. Zbývá Kuba, který turnaj asi pojal jen jako relax a nebyl moc platným členem. Závěrem bych chtěl taky poděkovat Jitce, že mi pomáhala s krocením dravé zvěře.
   Přeji všem hezké bezstarostné prázdniny a do Počátek si určitě nezapomeňte dobré běžecké boty . Trenér

Další info:   http://www.eurofest.si/
                     http://www.hazena.lokocb.cz/
                     http://lokotka.rajce.idnes.cz/

Originál fotky z turnaje dodám na CD.
 

| Autor: Jan Borovka | Vydáno dne 19. 07. 2009 | 1248 přečtení | Počet komentářů: 867 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS . Webdesign by msv 2006, Ceske Budejovice.