NÁBOR NOVÝCH ČLENŮ
Trvalý nábor do družstev minižactva, chlapci a devčata. Chcete si vyzkoušet házenou ? Ptáte se kdy a kam ?

Najdete nás v areálu TJ Lokomotiva České Budějovice (na konečné linky MHD č.9 v Suchém Vrbném) a to přímo v nové sportovní hale.
Přijít můžete každý den od 15,30 - 19,00 hod.
Co s námi můžete zažít - turnaje po celé České republice, ale i v zahraničí (Slovinsko, Rakousko, Maďarsko, Španělsko.....)
Nevadí kolik ti je let jestli 5 nebo 15 přijď a vyzkoušej si něco jiného, anebo radši ležíš u počítače a televize ? Tvoje chyba, tak vypni vše přijď si užít.
6. Starší žáci

ŽÁKOVSKÁ LIGA

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  POSTUPUJEME  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
II.KOLO ŽÁKOVSKÁ LIGA
  MRAZIVÝ ZLÍN

24.1.2010

Postupový klíč nás nominoval do skupiny E, která se konala 24.1.2010 ve Zlíně, za účasti družstev: Baník Karviná, STM Olomouc, HC Zlín, Sokol Rožnov pod Radhoštěm a Loko ČB.
K utkáním vyrážíme v neděli ve 4:30 auty, teplota vzduchu -6,7 °C.
Posádka číslo 1 ve složení - řidič Ivan Vrkoč – navigátor Zdeněk Jiránek + 2
Posádka číslo 2 ve složení – řidička Andrea Kneiflová – navigátorka Ivana Procházková + 3
Posádka číslo 3 ve složení - řidič Jiří Trnka + navigátorka pí. Trnková + 5
Cesta ubíhala velmi poklidně a bezproblémově, čímž jsme se blížily k cílovému bodu tím taky klesala teplota vzduchu až na -20°C v autě bylo krásně a těšili jsme se na vytopenou halu. Bohužel nás čekalo nemilé překvapení topení v místní hale v sobotu dalo výpověď a teplota vzduchu se pohybovala na 7°C, děsná kosa. Brrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr. Bohužel pořadatel neopatřil pro děti ani to nejhlavnější jako je třeba várnice s teplým čajem, přikrývky na lavičky, možné přímo topy. Dost stěžování jdeme na samotné zápasy.

Klíčové utkání:
LOKOMOTIVA ČESKÉ BUDĚJOVICE – HC ZLÍN
28:6 (15:1)
Branky a sestava: Procházka, Švejda – Kneifl 6, Potůček 7, Řezáč 3, Trnka 3, Vaníček 1, Vlažný 5, Vrkoč D. 1, Větrovec 2

K utkání kluci nastoupili velmi koncentrováni a soupeři jsme nedovolili vůbec nic , výborná obrana podpořená excelentním výkonem brankaře Procházky, který velmi dlouho držel čisté konto až jej o něj připravil minutu před koncem ze sedmimetrového hodu hráč Zlína Kolář. Smůla, ale není to hokej. Poločas vyhráváme 15:1 a mohlo být ještě líp.
Do druhého poločasu jsme vstoupili v bráně se Švejkem (teda od 5 minuty), jinak jsme moc střídat nemohli, protože jsme měli jen dva hráče na střídání (na což jsme ke konci turnaje doplatili). Utkání se pomalu začalo měnit v exhibici. Vítězíme a po přepočtení výsledků zjišťujeme, že je to zřejmě postupová výhra a také byla.

Druhé utkání:
TJ ROŽNOV POD RADHOŠTĚM - LOKOMOTIVA ČESKÉ BUDĚJOVICE
9:17 (6:8)
Branky a sestava: Procházka, Švejda – Kneifl 5, Potůček 1, Řezáč 4, Trnka 3, Vaníček 1, Vlažný 1 , Vrkoč D. 1, Větrovec 1

Jako vždy, když kluky pochválím tak mohu čekat nějakou katastrofu . Přesně to se stalo . V sedmé minutě pohodě vedeme 4:1 v jedenácté 6:2 a nic nenasvědčovalo, že by se mohlo schylovat k dramatu. Soupeře jsem nezlomili a ten nám ukázal jak hrát efektivně, když proměnil každou střelu na branku v gól. My jsem předváděli úplně opak míče nám lítali všude možně než do branky. Poločas jsme vydřeli a vedeme 8:6. Druhý poločas jsme začali ve stejném duchu v jakém jsme končili první poločas a soupeř v 5 minutě snížil opět na rozdíl jedné branky 9:10. Ještě ke všemu jsme šli do pěti a Karlose jsme postavili na spojku a ten se třemi brankami za sebou ve vlastním oslabení pomohl výraznou měrou k obratu utkání. Po výborné desetiminutovce vítězíme 17:9.

Zálusk na cenný skalp
BANÍK OKD KARVINÁ – TJ LOKOMOTIVA ČESKÉ BUDĚJOVICE
22:16 (13:10)
Branky a sestava: Procházka 1, Švejda – Kneifl 2, Potůček 3, Řezáč 3, Trnka 3, Vaníček , Vlažný 1 , Vrkoč D. 2, Větrovec 1

S vidinou postupu jsme si řekli, že si zahrajeme otevřenou partii proti zvučnému soupeři. Bohužel nám nevyšel začátek utkání a my jsme v 9minutě prohrávali 7:2 nic nenaznačovalo k obratu v lepší časy. Od 12 minuty jsem přebudovali systém hry, hru jsme zrychlili a soupeře jsme zatlačili pod tlak a do poločasu jsme snížili n rozdíl tří branek. Ve druhém poločase jsme dokonce snížili na rozdíl jedné branky . Pak se, ale projevila široká lavička a kvalitní lavička karvinského týmu, kteří rozložili síly v předcházejících bojích na vícero hráčů. Naši hráčům docházeli síly a čehož pramení nepřesnost ve hře a soupeř si došel pro zasloužené vítězství.

Neoblíbený soupeř
TJ LOKOMOTIVA ČESKÉ BUDĚJOVICE – STM OLOMOUC
17:18 (7:9)
Branky a sestava: Procházka 1, Švejda – Kneifl 2, Potůček 7, Řezáč 1, Trnka 4, Vaníček, Vlažný, Vrkoč D. 1, Větrovec 1

V boji o druhou postupovou příčku jsme narazili na družstvo z Olomouce, na kterého neumíme v žákovské lize zahrát , proto jsem jej nazval neoblíbeným.
Kluci již zcela vyčerpání (Pepík K., Potok, Karlos), již ani nechtěli hrát i já bych se na to nejraději vykašlal. Zima v hale stále vstoupala a tak každý pád, každý obyčejný faul se mohl stát nebezpečným. Odehrát jsme jej museli. Utkání bylo po celou dobu vyrovnané a velmi tvrdé ze strany soupeřů, kterým vše tolerovali rozhodčí, kteří byli velmi nepřesní (za úmyslné hraní nohou pouze žlutá , střídání při poslední devítce v poločasu nebyl udělen žádný trest, dvojitý driblink, o krokách snad nemá se cenu ani zmiňovat).
Nelze se vymlouvat na rozhodčí, ale na náš nepřesvědčivý výkon. No, na konec jsme byli i rádi, že postupujeme ze třetího místa vzhledem k vývoji v jiných skupinách.

Chtěl bych poděkovat všem rodičům, kteří se zúčastnili tohoto turnaje a fandili nám v ledničce zvané sportovní hala Zlín a všem hráčům za předvedený výkon a bojovné srdce. Díky Bucek