NÁBOR NOVÝCH ČLENŮ
Trvalý nábor do družstev minižactva, chlapci a devčata. Chcete si vyzkoušet házenou ? Ptáte se kdy a kam ?

Najdete nás v areálu TJ Lokomotiva České Budějovice (na konečné linky MHD č.9 v Suchém Vrbném) a to přímo v nové sportovní hale.
Přijít můžete každý den od 15,30 - 19,00 hod.
Co s námi můžete zažít - turnaje po celé České republice, ale i v zahraničí (Slovinsko, Rakousko, Maďarsko, Španělsko.....)
Nevadí kolik ti je let jestli 5 nebo 15 přijď a vyzkoušej si něco jiného, anebo radši ležíš u počítače a televize ? Tvoje chyba, tak vypni vše přijď si užít.
6. Starší žáci

starší žáci

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  POSTUPUJEME  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
III.KOLO ŽÁKOVSKÁ LIGA
 NA DOMÁCÍ PALUBOVCE
13.2.2010

Na další kolo žákovské ligy jsme dostali právo tuto ligu pořádat, čehož jsme se s radostí ujali. Klíč, který rozděluje nám přisoudil soupeře: Sokol Ostrava, ELP Jablonec a HK Královo Pole Brno.

Souboj ze Skřety (to není handlivé označení kluků, ale je to přezdívka trenéra)
LOKOMOTIVA ČESKÉ BUDĚJOVICE - HK KRÁLOVO POLE BRNO
33:17(17:6)
Sestava a branky:
Procházka, Švejda - Potůček 11, Řezáč 7, Borovka 5, Kneifl 4,Trnka 2, Větrovec 2, Vaníček 1, Procházka 1, Vrkoč D., Ertl

Do zápasu jsme vstoupili z odhodláním co nejrychleji se dostat do vedení, což se nám podařilo až příliš lehce a soupeř nekladl vůbec žádný odpor. V pohodě jsme zvítěziliv poločase o 11 branek. Druhý poločas byl spíše udržovací. Kluci se již dekázili soustředit v obraně a druhý poločas jsme vyhráli jen o dvě branky.

Zápas druhý ostravští synci
LOKOMOTIVA ČESKÉ BUDĚJOVICE - SOKOL OSTRAVA
19:20 (13:11)
Sestavy a branky: Procházka, Švejda - Potůček 10, Řezáč 1, Borovka, Kneifl 4,Trnka 3, Větrovec, Vaníček 1, Procházka, Vrkoč D., Ertl

Bohužel jsme opět doplatili na naší připosra.... ze soupeřů zvučných jmen a zcela nám utekl začátek utkání, kdy nám soupeř utekl na rozdíl pěti branek. Do poločasu jsme hru varovnali a snížili na rozdíl dvou branek. Soupeř dokázal svou sílu a odskočil nám v 33 minutě na 19:15. Již ve 36 minutě snižujeme na rozdíl jedné branky. Hluché místo ve hře ani jednomu se nedaří skórovat. Konečně vyrovnáváme čas na tabuli 39:26. Hosté útočí vypichujeme míč do autu, trenér hostí si bere time - out, nabádám kluky musíme každou akci přerušit a kouskovat hru. Bohužel taktika není naše silná stránka. Dvě sekundy před koncem utkání střílí Baloga Matouš vítěznou branku.Škoda.

Válka nervů :-)
LOKOMOTIVA ČESKÉ BUDĚJOVICE - ELP JABLONEC
24:22 (13:9)
Sestavy a branky:
Procházka, Švejda - Potůček, Řezáč 6, Borovka 1, Kneifl 9,Trnka 3, Větrovec 2, Vaníček 3, Procházka, Vrkoč D., Ertl

Chlapci přistoupili k utkání lehkovážně a jako by snad ani nešlo o žákovskou ligu. soupeř hrál velmi uvolněněně a kreativně, což na nás stačilo. Naštěstí se nám podařilo soupeři do poločasu odskočit na rozdíl 4 branek, což bylo pro celý zápas rozhodující. Soupeř se nevzdával a bojoval jako lev. V dramtickém utkání jsme měli více sil a soupeře udolali. Vítězství.

Ivanův dodatek:

Tak toto je událost, na kterou někteří žáci čekali několik let, a až letos se jim konečně podařilo prolomit prokletí I. kola.

Po mrazivém zlínském úspěchu, padl los pořadatele na KP Brno. Tento tým měl však tu čest  již jednou  turnaj pořádat, a tak volba padla na LOKO ČB. Trochu starostí navíc, ale alespoň nebudeme muset díky úsporným opatřením pořadatelů někde mrznout, a možná si i užijeme podpory domácích fanoušků.

Účastníky turnaje, rozuměj Žákovské ligy, ve které jde o góly, body a umístění byli do „naší“ skupiny nalosovány týmy v čele s favorizovaným TJ Sokol Ostrava, ELP Jablonce, KP Brna. Hovořím-li o důležitosti gólů, bodů a umístění, tak zcela právem, neboť v minulosti nám nejednou unikal postup o onen pověstný krůček o 1 gól.

Ironií osudu se stal fakt, že dva týdny před touto událostí jsme se měli možnost na STOMIX CUP2010 popasovat  s týmy ELP Jablonec a KP Brno.

První soupeř KP BRNO a počáteční nervozita ustoupila po famózním začátku, kterým naši kluci zaskočili všechny  přítomné v hale, včetně odevzdaného, nervózního a zjevně oslabeného  soupeře. Již od začátku zápasu bylo jasné, že o vítězi není pochyb a vše je pouze otázkou konečného skóre. Možná právě i tento fakt se projevil na výkonu ve druhém poločase, který již nebyl tak jednoznačný jako ten první. Pravdou je, že soupeř nedokázal klást takový odpor jako v již zmiňovaném turnaji STOMIXCUP2010.  Pěkný výkon podali všichni kluci, v bráně se dařilo Prochymu.

Druhého soupeře nám losovací systém přisoudil až příliš sebevědomé, důrazné, tvrdé a šikovné  chlapce z TJ Sokol Ostrava.  Zápas se odehrával jako na houpačce, skóre se přiklánělo tu k tomu, tu onomu týmu. Ve druhé půli se podařil soupeři „trhák“ a vše se zdálo být jasné. Oba týmy se střídaly v zahazování příležitostí, ale naši kluci pomalu stahovali a několik sekund před koncem utkání svítil na „Milíkově“ tabuli nerozhodný stav. V tuto chvíli jsme se rozhodli pro time-out, abychom kluky před závěrem uklidnili a sdělili taktické pokyny. Dobrou obranou jsme soupeře udrželi na dostřel od branky, ale nesoustředění a netaktičnost umožnila soupeři pouhé čtyři sekundy před závěrem vstřelit rozhodující branku. Škoda, remíza by nás již zcela jistě posouvala do IV.kola a byla by jistě dobrou vzpruhou. Smutným, ale již pravidelným zjištění bylo, že velmi neblahý vliv na některé hráče, zejména žáky ŽŠ Dobrá Voda – Prochyho a Potoka, mají fanoušci. Tak roztěkané, a na hřišti téměř zbytečné hráče jsem dlouho neviděl. Stálé sledování „koček“ v hledišti a soustředění se na vlastní výraz než výkon, to byly důvody, proč si Prochy sáhnul na míč pouze když ho lovil ze sítě. Potokovi, jakoby náhle osleplo levé oko, najednou neviděl své křídlo, ale pouze bránu a v ní brankáře, kterého soustavně „vybíjel“. Skutečně, je potřeba  aby si vyzkoušel jalovou hru na křídle, vedle sobecké spojky. Třeba pochopí, jaké to je běhat nahoru a dolů a nesáhnout si na míč. Dobrý způsob jak otrávit a vzít chuť do hry. O náhlém návalu strachu Pepy Kneifla, jít do střetu a střelby ani nemluvě.

Závěrečný zápas sehráli kluci  s týmem ELP Jablonec. I když se hrálo za již rozhodnutého postupového stavu, stále byl ve hře postup ze druhé pozice,  a šance na „relativně“ schůdnější soupeře v příštím kole.  Těžko se mi hodnotí zápas, který si kluci zřejmě vyhodnotili jako zbytečný. Nezájem, nesoustředěnost, pasivita. Škoda, tento zápas, který měl být ozdobou a vyvrcholením dne, se stal nudnou, nic nenabízející záležitostí. K výkonu „třetí“ strany se nemá význam vyjadřovat, všichni viděli. I přes zmíněný výkon kluci „urvali“ vítězství a obsadili v závěrečném hodnocení druhou příčku.

Nicméně i přes uvedené výtky, bych rád klukům poděkoval, nikoliv za hru, ale za historický úspěch v podobě postupu mezi nejlepších 12 týmů, IV.kola Žákovské ligy. Pevně věřím, že v příštím kole, které sehrajeme na půdě „neoblíbeného“ soupeře z Olomouce, se klukům bude dařit víc nejenom herně, ale také  takticky a týmově.

Jistě poděkování zaslouží i prořídlé řady „věrných„ fanoušků, kteří povzbuzovali co to šlo, byť někdy s ostychem. Možná se nechali „strhnout“ výkonem hráčů. Tak příště, každopádně díky, je to pokrok. Poděkování patří i klukům, kteří do hry příliš nezasáhli, ale byli připraveni, byť po nemoci nastoupit (David) za zraněného nebo unaveného hráče. Pro některé, byť chuť nechybí,  vystavila „stop“ zase výkonnost a herní zkušenost (Ondra, Marek). Nelze nepoděkovat ani klukům, kterým se v minulosti nepodařilo protrhnout postupovou smůlu, i oni mají podíl na tomto úspěchu, neboť dnešní tým  „95“ vyrostl na  základech ročníků „94 a 93“

I přes skutečnost, že jsem se tento článek rozhodl napsat s dostatečným časovým odstupem, ze mě stále nevyprchalo zklamání z výstupu „tatínka-trenéra“. Rád bych všem touto cestou sdělil, že nikdo z trenérů netrpí jakoukoliv úchylkou, jakýmkoliv komplexem a už vůbec se neuchylují k „mafiánským“ praktikám a protěžováním svých blízkých. V poslední době se takovýchto názorů objevilo hned několik. Pravděpodobně si nikdo z oněch kritiků neuvědomuje, kolik času trenéři dětem věnují na úkor času vlastního i vlastních rodin. Nejsou to placení profesionální trenéři, ale „ochotníci“ kteří tuto činnost dělají srdcem a nezištně. Pro mladé hráče, kteří dostanou příležitost, byť i jen strávit čas na lavičce by to měla být zkušenost, pochvala a možnost zařadit se do týmu, party. Rozhodně nelze nedal ukvapené závěry a výroky. Taky jsem strávil několik zápasů na tribuně, a věřte, že lepšího trenéra by jste široko daleko nenašli. Na lavičce je to o něčem zcela jiném. Ne nadarmo se říká : „Co Čech, to trenér“.  I nadále platí, že za každou konzultaci, připomínku, návrh, prostě vše co nás všechny může posunout alespoň o kousek dopředu Vám předem děkuji. Hlavně si zachovejme úctu, pokoru a respekt.

Děkuji za podporu, kterou věnujete všem „lokoťákům – házenkářům“ a těším se další úspěchy a setkání  s Vámi.

navi

Tak s článkem jsme trochu čekali , abychom Vám mohli sdělit soupeře do IV.kola (již jen 12 týmů).